dule
20.11.07,19:20
Ahojte. Môžete mi poradiť? Môj klient si otvoril krčmu, ktorú si sám postavil. Je to SZCO účtuje sa JU. Pokiaľ viem budovy sa odpisujú 20 rokov. Pokiaľ sa firma zruší skôr, zostatková hodnota sa premietne do zisku a musí z toho zaplatiť daň. Chcela by som vedieť či môžem budovu zaradiť do majetku s nulovou hodnotou a potom náklady s ňou spojené dávať do nákladov.
Ide o tom že nemám žiadne doklady o vynaložení nákladov na stavbu. A okrem toho si zobral na ňu úver ešte v čase ked SZCO nebol.
Danila
20.11.07,18:26
Ahojte. Môžete mi poradiť? Môj klient si otvoril krčmu, ktorú si sám postavil. Je to SZCO účtuje sa JU. Pokiaľ viem budovy sa odpisujú 20 rokov. Pokiaľ sa firma zruší skôr, zostatková hodnota sa premietne do zisku a musí z toho zaplatiť daň. Chcela by som vedieť či môžem budovu zaradiť do majetku s nulovou hodnotou a potom náklady s ňou spojené dávať do nákladov.
Ide o tom že nemám žiadne doklady o vynaložení nákladov na stavbu. A okrem toho si zobral na ňu úver ešte v čase ked SZCO nebol.Ak nemáš žiadne doklady o nadobudnutí stavby, zaradíš ju v reprodukčenj cene do majetku. Neuplatníš odpisy daňové, ale účtovné. Taktiež náklady súvisiace s prevádzkou nehnuteľnosti.