poplas
20.11.07,23:35
Ak viete, poradte mi. Zamestnávateľ nám každý rok v decembri píše v predajni, v ktorej robím predavačku obuvi, miesto 12-tiek, 13-hodinové služby a to celý december, tieto hodiny nemáme vôbec zaplatené čiže 1 hodinu robíme zdarma odôvodnuje to tým, že nám vypočíta hodiny tak aby spĺňaly mesačný limit. Ja si myslím, nakoľko je prekročená základná najviac 12 hodinová doba práce na deň tá trinásta, ked je to sústavne mala by byť zaplatená nadčasom, čiže i s príplatkom. Viete mi poradiť?
Ďalej musíme chodiť každú druhú sobotu do práce na tri hodiny, ktoré nám neplatí a tiež nám rozpočíta smeny tak aby nám vyšli do mesačného limitu, čiže zabijem v práci bol soboty bez príplatku. Ďalej sa chcem spítať, keď mám 12-tky či mám nárok na 2 stravné lístky, miesto jedného a koľko mám prestávok a ako dlhých. Nakoľko som u neho zamestnaná iba rok dáva mi ešte úlohy, napr.: Keď príde reklamácia na obuv, topánky treba odoslať poštou, no šéf mi povie, že nech i odnesiem na poštu po práci, a vysvetlil mi to tak, že keď končím o 21.00 hod. večer, mám balíky z reklamáciami vziať domou a na druhý deň, vo svojom voľnom čase ich odniesť na poštu. Čiže tento čas nemám zaplatený a ešte nakoľko do práce chodím peši sa trepem hore dole z balíkmi 2km.
Olgica
21.11.07,04:35
Mám švagrinú, ktorá pracuje podobne a to tak, že po-pia robí 7hod.zmeny (+1hod. majú obed) a v sobotu si prídu nadrobiť obed.prestávku za celý týždeň. Keďže to každému vyhovuje tak nie je problém. Nemáte to aj vy takto nejako, lebo moc tomu nerozumiem?! A s tými balíkmi by som určite nechodila domov a ani ich nenosila po práci na poštu ale výhradne len v prac.dobe.
gasdiv
21.11.07,04:51
Odpoveď pre poplas- príklad napr.október 2007:
pracovné dni 23, prac.čas 8 hod/deň - prac.hodiny 184 hod.Pokiaľ si za ´10.2007 odrobila napr. 190 hod., tak 190-184=6 hod. máš mať zaplatené s nadčasovým príplatok. gasdiv