Aria
21.11.07,07:50
Ahojte, skúste mi niekto poradiť ako je to, ak chcem dať odberateľa na exekúciu. Istý odberateľ nám od júla nezaplatil fa. Poslali sme mu jednu upomienku, na ktorú vôbec nereagoval, úplne prestal dvíhať telefóny, nereaguje na sms, a ani sa s ním nedokážeme osobne stretnúť. Koľko upomienok musíme poslať, aby sme ho mohli dať na exekúciu, alebo aký je postup.
Aria
21.11.07,07:34
Prosím, vie mi niekto odpovedať?
Infarkt
21.11.07,07:57
Posuniem ti to, čo radili aj mne...

Upomínať by si mala aspoň 3-krát...Upomienka I... Upomienka II... Predžalobná upomienka...
Potom sa obrátiš na súd so žalobou a žiadosťou o vystavenie platobného rozkazu a ani vtedy keď nezaplatí, tak to môžeš dať vymáhať exekútorovi... :eek:

Alebo je možnosť predať svoju pohľadávku firme profesionálne sa venujúcej vymáhaniu pohľadávok...ale samo, že tam niečo z tej pohľadávky pri predaji stratíš... ;)
Aria
21.11.07,08:02
ďakujem
Infarkt
21.11.07,08:20
Nemáš zač :)

Bohužiaľ...v tomto štáte sú vo výhode dlžníci...oproti veriteľom :confused:
josh
21.11.07,09:04
Je navrh z ministerstva spravodlivosti, ze faktury do 100.000sk budu priamo exekvovatelne (aspon som ho takto pochopil). Som zvedavy, ci to prejde, ak ano, nie je treba plataky od zaciatku buduceho roka.
Infarkt
21.11.07,09:06
Je navrh z ministerstva spravodlivosti, ze faktury do 100.000sk budu priamo exekvovatelne (aspon som ho takto pochopil). Som zvedavy, ci to prejde, ak ano, nie je treba plataky od zaciatku buduceho roka.

Faaakt ? Ak máš nejaký link na ten návrh, tak daj, nie ? :)

To by bolo asi prvé pozitívum tejto vlády...a hlavne Harabínka...nášho ;)
Infarkt
21.11.07,09:30
Už som to našiel...

http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=l1&htm=http://www.justice.gov.sk/../kop/pk/2007/pk07037.htm

Vo formáte PDF to je na strane 23...

A jedná sa o 100.000,-Sk aj s príslušenstvom...teda nielen faktúrovanú sumu :o

Mno, ale určitý pokrok by to bol... :rolleyes:
zalobaba
21.11.07,13:40
Upomienka môže - ale nemusí byť..... vyzývať na zaplatenie ho môžeš aj povedzme ústne alebo telefonicky, len je to ťažko dokázateľné. Podaj si na príslušný súd Návrh na vydanie platobného rozkazu + dôkazy + kolok v príslušnej výške a potom už len trpezlivo čakaj...... :(