evnka
21.11.07,10:03
Ahojte,
vedel by mi niekto poradit, ci nie je niekde info ako zatriedovat majetok HM do KP - klasifikacie produkcie. Ide o to, ze Kod klasifikacie produkcie je rozhodujuci pre zaradenie hmotneho majetku do odpisovej skupiny. Neexistuje nejaka porada ohladom zaradovania HM do KP?
dakujem
Rozalka
21.11.07,18:32
Ahojte,
vedel by mi niekto poradit, ci nie je niekde info ako zatriedovat majetok HM do KP - klasifikacie produkcie. Ide o to, ze Kod klasifikacie produkcie je rozhodujuci pre zaradenie hmotneho majetku do odpisovej skupiny. Neexistuje nejaka porada ohladom zaradovania HM do KP?
dakujem
tu nájdeš klasifikáciu aj s usmernením
http://www.porada.sk/547973-post3.html
evnka
02.01.08,12:50
Ahojte,
vedel by mi niekto poradit kde by som mohla zaradit
POPISOVACI STROJ IMAJE - urceny na znacenie úpri vyrobe ziaroviek...dakujem vopred :confused:
evnka
03.01.08,07:43
:eek: naozaj mi nikto nevie poradit?? :mee:
Marína
03.01.08,08:20
Stiahni si súbor z priloženého linku z prísp.2 a skús zaradiť. Ak nenájdeš, zaradíš do 2. odp. skupiny.
evnka
03.01.08,08:25
dakujem...ale praveze ja som to nejak nevedela najst v tej klasifikacii....a podla coho to mam teda zaradit do 2. odpisovej skupiny..pod akym JKP? Vlastne ako sa kontroluje - resp. spravca dane kontroluje spravnost odpisovej skupiny a tym aj celkovy odpis??
Marína
03.01.08,12:28
Pozri http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-1-1-2007-a.html#26
§ 26
(2) Hmotný majetok, ktorý nemožno zaradiť do odpisových skupín podľa prílohy a ktorého doba použiteľnosti nevyplýva z iných predpisov, sa na účely odpisovania zaradí do odpisovej skupiny 2; to neplatí pre hmotný majetok podľa odsekov 6 až 9. Súbor hnuteľných vecí sa zaraďuje do odpisovej skupiny podľa hlavného funkčného celku.
To platí v prípade, ak nie je možné HM zaradiť do odpisovej skupiny.

V prípade, ak nevieš jednoznačne zaradiť HM do odpisovej skupiny, požiadaš ŠÚ SR o zatriedenie do KP a na základe neho zaradíš v súlade s prílohou č.1 ZoDP.
bolek
04.08.09,06:01
Prosím hydraulické kladivo do Volva som dal do odpisovej skupiny č. 2.
Nie som si istý či to je správne prosím o radu.
Ďakujem
BeaHo
19.08.09,09:14
Prosím o radu, od 1.3.09 platí nové číslovanie KP a podľa neho traktor ktorý som mala v 2.odpisovej skupine/zaradený v r.2008/,teraz patrí do 1.odp.skupiny. Mám ho nechať odpisovať po starom alebo ho mám preradiť do jednotky? Ďakujem.
Marína
19.08.09,12:39