jani73
21.11.07,11:47
Dobrý deň, písala som tento príspevok v Mzdy, personalistika.... , bolo mi však odporučené ho preposlať sem a keďže neviem preposlať sem daný príspevok píšem ho ešte raz.
Potrebovali sme urobiť preškolenie vodičov na VZV, uzavreli sme Dohodu o vykonaní práce, chcela som preposlať RLFO exportom do soc. poisťovne, ale vyhodilo mi tabulku s upozornením, že nebol vygenerovaný žiadny požadovaný dokument. Dohodu mám spracovanú priamo v Olympe, vytlačila som si aj RLFO tak, ako keď sa nosí osobne.Takže ak je vytvorený mal by sa dať aj preposlať, ale žial nejde, neviete poradiť kde by mohol byť chybový škriatok?Ďakujem
jani73
21.11.07,10:58
Ospravedlňujem sa, medzitým čo som ju písala, ju preradili sem. Poradí niekto D.
sway
21.11.07,11:10
Ospravedlňujem sa, medzitým čo som ju písala, ju preradili sem. Poradí niekto D.

musíš mať v olympe otvorený aktuálny mesiac v ktorom si dohodu uzatvorila. Teda ideš do kalendár, odomkneš si mesiac v ktorom to bolo a ideš na personalistiku na človeka ktorého si prijala, potom ideš do exporty, v roletke export pre socialnu poisťovňu a ďalšia roletka registračný list FO.
vygeneruješ si ho a pozri si kam ti ho uložil. Odtiaľ už exportuj cez net na Soc. poist.

Hlavne musíš byť v tom mesiaci za ktorý ho chceš vygenerovať. ;)
jani73
21.11.07,11:50
Ďakujem, už to prešlo. Taká maličkosť a....
Infarkt
21.11.07,11:57
Ďakujem, už to prešlo. Taká maličkosť a....

Vidíš ???

Niekedy treba byť v spravnom čase na správnom mieste :D
Paula
30.11.07,13:59
Poraďte mi prosím, ako mám vypísať štátnu príslušnosť u zamestnanca (Slov. republika), aby mi vzalo do exportu RLFO pre sociálku. Už som skúšala kadejako a netrafila som sa. Vďaka za pomoc:)
veronikasad
30.11.07,14:06
Poraďte mi prosím, ako mám vypísať štátnu príslušnosť u zamestnanca (Slov. republika), aby mi vzalo do exportu RLFO pre sociálku. Už som skúšala kadejako a netrafila som sa. Vďaka za pomoc:)
Export nerobím, ja tam píšem SK, zatiaľ mi to pri osobnom preberaní na registri nevrátili. Dúfam, že je to správne

-------
Veronika
Paula
30.11.07,14:09
dík , ale SR aj SK mi teraz odmieta koťuha.:D
veronikasad
30.11.07,14:16
dík , ale SR aj SK mi teraz odmieta koťuha.:D
To SK by malo byť správne. Neviem v akom SW robíš, pozerala som to cez OLYMP v personalistike zamestnanca - pri štátnej príslušnosti cez F7 je tam kod štatu 703, akronym SK.

-------
Veronika
Paula
30.11.07,14:17
Už som to vybojovala , dík:)....presne ten akronym a kód to chcelo.
sway
30.11.07,18:21
Už som to vybojovala , dík:)....presne ten akronym a kód to chcelo.

Zaujímavé, ja som zadala do personalistyky SR a v reg.liste mi krásne dalo SK.;)
Jana 55
06.05.08,06:37
Prosím o radu..olymp mi nechce vytlačiť druhú časť nulového mesačného výkazu a doteraz mi to išlo v pohode...čo s tým?
denisie
06.05.08,06:40
Prosím o radu..olymp mi nechce vytlačiť druhú časť nulového mesačného výkazu a doteraz mi to išlo v pohode...čo s tým?
..keď podávaš nulový mesačný výkaz stačí iba 1. strana, netreba prílohu, veď je nulová...;)
Jana 55
06.05.08,06:47
To som aj vždy robila, že som odovzdala prvú stranu nulového, ale asi pred 2 mesiacmi som bola ako vždy odovzdať výkazy v pobočke SP a pani, ktorá mi ich preberala ma poslala aj pre druhú časť nulového výkazu a tak teraz pre istotu nosím obe strany aj keď je nulový.
denisie
06.05.08,06:53
[quote=Jana 55;723783]To som aj vždy robila, že som odovzdala prvú stranu nulového, ale asi pred 2 mesiacmi som bola ako vždy odovzdať výkazy v pobočke SP a pani, ktorá mi ich preberala ma poslala aj pre druhú časť nulového výkazu a tak teraz pre istotu nosím obe strany aj keď je nulový.[/quote
tí úradníci to už preháňajú, netuším, však prečo nechce vytlačiť druhú stranu. Vyplň si jednu na nete na www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) a ulož si ju, resp. si ju kopíruj...
Jana 55
06.05.08,06:55
Skúsim...ďakujem
Modroocko
06.05.08,12:23
Dobrý deň, písala som tento príspevok v Mzdy, personalistika.... , bolo mi však odporučené ho preposlať sem a keďže neviem preposlať sem daný príspevok píšem ho ešte raz.
Potrebovali sme urobiť preškolenie vodičov na VZV, uzavreli sme Dohodu o vykonaní práce, chcela som preposlať RLFO exportom do soc. poisťovne, ale vyhodilo mi tabulku s upozornením, že nebol vygenerovaný žiadny požadovaný dokument. Dohodu mám spracovanú priamo v Olympe, vytlačila som si aj RLFO tak, ako keď sa nosí osobne.Takže ak je vytvorený mal by sa dať aj preposlať, ale žial nejde, neviete poradiť kde by mohol byť chybový škriatok?Ďakujem


Skús sa pozrieť, či si urobila RLFO v správnom mesiaci. To môže byť dôvod tvojich problémov.
veronikasad
06.05.08,14:02
Prosím o radu..olymp mi nechce vytlačiť druhú časť nulového mesačného výkazu a doteraz mi to išlo v pohode...čo s tým?
Ak nemáš zamestnancov, musíš odhlásiť zamestnávateľa. Nulové výkazy /bez zamestnancov/ sa už neodovzdávajú.
Ak máš prihlásených zamestnancov a nemali v danom mesiaci príjem /dohodári, alebo ženy na MD/, vo prílohe výkazu sa objavia s nulovým vymeriavacím základov. U dohodárov si skontroluj či nemáš zadané ukončenie dohody, vtedy ti ho nezahrnie do výkazu aj keď nie je odhlásený.

-----------
Veronika