DANKA 72
21.11.07,12:15
Ahojte. Poradí mi niekto čo všetko treba k podnikaniu vo výrobe odevov?
Premýšľam o výrobe pánskych odevov.Chcela by som len výrobu v malých sériach.:confused:
ronel
21.11.07,13:55
Budeš potebovať krajčírsku dielňu, priestor na strihanie odevov, šijacie stroje, a žehliacu techniku, k tomu ešte kopec malých drobností.
Katarína Cigánová
21.11.07,14:02
...ako vraví môj manžel : budeš potrebovať jedno jediné :
1, abc....
2 def......
3, efg ...
4,
5,
atd , atd
ale nech Ťa to neodradí , :D:D:D:D
DANKA 72
21.11.07,14:16
No to by som ako tak mala,ale mala som na mysli nejaké certifikáty, povolenia a pod.
ronel
21.11.07,14:30
Tak to neviem, ale mama podnika v odevníctve a zatial nepotrebovala žiadne certifikáty, podnikala na základe ŽL, a minulý rok prešla pod Sro.
DANKA 72
21.11.07,14:52
Aj ja som podnikala pred rokom v oblasti zákazkového krajčírstva lenže tu u nás je veľmi veľa zákazkových krajčírov a tak som sondovala trh a pomýšľam na výrobu v malom množstve.Zostala mi celkom dobre zriadená dielňa a tak mi to nedá pokoja.Na začiatok by som potrebovala vedieť,či nepotrebujem nejakú
ochrannú značku pod ktorou by som vyrábala a predávala odevy prípadne či musí byť nejaký certifikát a tak. Neviem vôbec ako začať a tak dúfam,že mi dakto skúsenejší poradí.Aj tak ďakujem za každú povzbudzujúcu odpoveď. Aspoň viem,že v tom nie som sama.:)
Filip Glasa
21.11.07,14:59
ochrannú značku treba len keď chceš mať registrovanú svoju značku, ktorú ti nikto potom neukradne.
Ja osobne by som skôr išiel smerom zakázkového než malé série. Mám pocit, že konfekcie je až až. Prípadne niečo celkom zvláštne čo nikto nešije.
DANKA 72
21.11.07,15:05
Na zákazku som robila 2 roky a poviem Ti nič moc.Ja viem ,nie je to dlhá doba ale skončila som kvôli priestorom. a tak som sa na chvíľu zamestnala, ale stále ma to ťahá robiť to čo viem a čo ma baví.Máš pravdu,že konfekcie je veľa a vymyslieť niečo zvláštne? ale čo??????:confused: Moja predstavivosť zlyháva.
Filip Glasa
22.11.07,08:52
Ono je to asi aj o prezentácii. Možno nemusíš vymyslieť nič nové, len to dobre prezentovať. Resp. cez nové obchodné kanály, inú cielovú skupinu atď.
mihihi
22.11.07,10:04
Ahoj Danka!Ja zas planujem rozbehnúť obchod s oblečením pre moletky a vysoké ženy...A chcem sa ťa opýtať či ty nerozmýšlaš o niečom takom brala by som tovar od teba.Hľadám dobrých dodávateľov...
DANKA 72
22.11.07,10:17
Ahoj. Ja práve premýšľam o móde nadmernej veľkosti ale pre pánov a chlapcov. Myšlienku mi trošku vnukol môj manžel, ktorý sám potrebuje veci vo veľkosti 60. máme problém niečo zohnať a tak sa stáva, že väčšinou je to na mne aby som mu šila. Dnes som trochu pozerala nejakých dodávateľov metrového textilu. nemáš nejaký dobrý tip? Ak pôjde všetko dobre možno by sme sa mohli aj dohodnúť. Máš nejaký termín na otvorenie obchodu?
Filip Glasa
22.11.07,13:13
ja zas ťažko zoženiem košelu v ktorej nevyzerám ako raťafák plachta :-)
DANKA 72
22.11.07,19:06
Ma nechci nahnevať. Že ,,Raťafák Plachta" Môj manžel ani vo veľkosti 6O nevyzerá ako Raťafák. Nie každý môže byť konfekčná veľkosť. Bez urážky!:)
Keby bol každý dokonalý kam by sme došli.
Filip Glasa
23.11.07,09:22
No tým som chcel povedať, že je veľa spôsobov ako byť mimo konfekčnej veľkosti a môžeš sa špecializovať práve na to.
mihihi
28.11.07,09:46
Ahoj Danka!Ja chcem otvoriť si obchod s oblečením nadmerne veľkosti.Ja hľadam velkosklady a nemožem akosi zohnať dúfam,že do januara to bude OK.
sasha2
13.12.07,11:40
Ahoj. Ja práve premýšľam o móde nadmernej veľkosti ale pre pánov a chlapcov. Myšlienku mi trošku vnukol môj manžel, ktorý sám potrebuje veci vo veľkosti 60. máme problém niečo zohnať a tak sa stáva, že väčšinou je to na mne aby som mu šila. Dnes som trochu pozerala nejakých dodávateľov metrového textilu. nemáš nejaký dobrý tip? Ak pôjde všetko dobre možno by sme sa mohli aj dohodnúť. Máš nejaký termín na otvorenie obchodu?
Ahoj Danka zhodou okolnosti ja mam obchod s Panskym Nadmernym oblecenim v Bratislave ak mas problem pre muza neco zohnat dojdi mi male velkosti az po 78. je to predajna na Tomášikovej 33 www.velkimuzi.sk
ludvicek
23.03.12,11:09
baby chcem vas poprosit nemate niektora reklamacny poriadok k vyrobe odevov do krajcirskej dielne dakujem
Zuzulik27
25.03.12,16:28
Co tak vyrabat panske plavky? Minule sa ma manzel pytal, ci nechcem zacat sit take tie specialne panske plavky ktore maju napredku take to sitie co maju aj slipy alebo boxerky, ze take uz dlho hlada ale nikde ho nevie najst....;)