benassa
21.11.07,12:47
Ahojte poradaci,

pisem sem prvykrat a potrebovala by poradit v niekolkych zalezitostiach. 16.11.2007 som zalozila spol. s r. o., v tychto dnoch cakam na vyjadrenie Zivnosten. uradu a nasledny zapis do Obchod. registra. Spolocnost bude zamerana na prevadzkovanie mensej kaviarne, to znamena, ze bude potrebna registracna pokladna. Viete mi poradit nejake osvedcene tipy na pokladnicny software, ktory potom budem moct prepojit s uctovnym software-om? A takisto nejaky osvedceny uctovny a mzdovy software, s ktorym mate dobre skusenosti?
Dakujem :)
mysimis
21.11.07,11:50
Ja mám dobré skúsenosti s MRP. Majú účtovné, aj mzdové programy, skladové hospodárstvo a ponúkajú aj fiškálny modul pre pokladne.
benassa
21.11.07,14:56
Mysimis, ďakujem :). Dnes som dostala ešte tip na programy od spoločnosti KROS, a to OMEGA na PÚ, OLYMP na mzdy a modul Maloobchod na evidenciu predaja v hotovosti. Mám známeho, ktorý vlastní licenciu na tieto programy a tú že vraj stačí rozšíriť o jedného užívateľa naviac, za čo si samozrejme zaplatím, ale bude to podstatne menej ako za kompletné systémy. Takže ešte zvažujem.
veronikasad
21.11.07,15:06
Mysimis, ďakujem :). Dnes som dostala ešte tip na programy od spoločnosti KROS, a to OMEGA na PÚ, OLYMP na mzdy a modul Maloobchod na evidenciu predaja v hotovosti. Mám známeho, ktorý vlastní licenciu na tieto programy a tú že vraj stačí rozšíriť o jedného užívateľa naviac, za čo si samozrejme zaplatím, ale bude to podstatne menej ako za kompletné systémy. Takže ešte zvažujem.
Pokiaľ tvoj známy ti nebude zmluvne spracovávať účtovníctvo na svojom programe, asi to v poriadku nebude .......

---------
Veronika
mysimis
21.11.07,16:24
A ako si dáš do nákladov fa za soft, ktorý nie je na meno Tvojej firmy? A čo spravíš ak Ti prídu na kontrolu PC, či máš legálne programy? Veľmi dobre si zváž túto alternatívu, lebo to môžeš mať veľmi, ale veľmi finančne náročné, ak dostaneš za to pokutu.
benassa
24.11.07,00:34
Ok, dievcata :), usli mi iste suvislosti, mate pravdu. Znamy sa vylucuje, soft si zaobstaram sama.