Baťuška
21.11.07,12:53
Z čoho si nemôžem uplatniť odpočet DPH? Zákon mám preštudovaný, ale nie všetkému rozumiem a nemá mi kto poradiť. Účtovať sa rozhodli totiž v nemecku, ale DPH mám robiť ja. Nakupujeme všetko, od zariadenia až po servítky. A čo reprezentácia? Môžem si pri nej uplatniť odpočet? A ešte niečo, nerozumiem koeficientom odpočtu. Používa sa pri odpisovanom majetku? Ďakujem.
KEJKA
21.11.07,16:36
Z čoho si nemôžem uplatniť odpočet DPH? Zákon mám preštudovaný, ale nie všetkému rozumiem a nevadí
nemá mi kto poradiť. ale má...je tu PORADA
Účtovať sa rozhodli totiž v nemecku, ale DPH mám robiť ja. Nakupujeme všetko, od zariadenia až po servítky. v zásade zo všetkého môžeš odpočítať DPH
A čo reprezentácia? Môžem si pri nej uplatniť odpočet? NIE
A ešte niečo, nerozumiem koeficientom odpočtu. závisí od činnsoti firmy, všetko fakturuješ na výstupe s DPH? alebo máš aj oslobodené činnosti?
Používa sa pri odpisovanom majetku? ???
Ďakujem.
prosím, niet za čo.
Baťuška
22.11.07,04:57
DPH nefakturujem len pri vývoze. Treba tu používať koeficient?
Johanka
22.11.07,05:04
Zákon o DPH

§49
(3) Platiteľ nemôže odpočítať daň z tovarov a služieb podľa odseku 2, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 41, s výnimkou poisťovacích služieb podľa § 37 a finančných služieb podľa § 39, ak sú poskytnuté zákazníkovi, ktorý nemá sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň ani bydlisko na území Európskych spoločenstiev, alebo ak sú tieto služby priamo spojené s vývozom tovaru mimo územia Európskych spoločenstiev.

(4) Ak platiteľ použije tovary a služby pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých môže odpočítať daň, a súčasne pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých nemôže odpočítať daň podľa odseku 3, je povinný postupovať pri výpočte pomernej výšky dane, ktorú môže odpočítať, podľa § 50.

Vývoz tovaru a služieb je od dane oslobodený podľa § 47, pri týchto dodávkach nie je povinnosť počítať koeficient ....;)