jales
21.11.07,13:56
Aký máte názor na zmenu mzdového softwaru zo SOFTIPU na OLYMP (firma KROS), pri cca 200 zamestnancoch. Ja mám pocit, že je to krok späť, ale neviem, či to nie je len môj osobný názor, nakoľko OLYMP zatiaľ poriadne neovládam
veronikasad
21.11.07,13:24
Aký máte názor na zmenu mzdového softwaru zo SOFTIPU na OLYMP (firma KROS), pri cca 200 zamestnancoch. Ja mám pocit, že je to krok späť, ale neviem, či to nie je len môj osobný názor, nakoľko OLYMP zatiaľ poriadne neovládam
Na starom SOFTIPE som robila pred 4 rokmi, teraz robím na OLYMPe, s OLYMPOM som spokojnejšia viac /pružnejší hot-line, dobre ošetrená legislatíva/, až na tie od pondelka rapídne zvýšené ceny. Pre 200 zamestnancov to bude riadna "pálka".

-------
Veronika
DušanČ
21.11.07,13:57
Aký máte názor na zmenu mzdového softwaru zo SOFTIPU na OLYMP (firma KROS), pri cca 200 zamestnancoch. Ja mám pocit, že je to krok späť, ale neviem, či to nie je len môj osobný názor, nakoľko OLYMP zatiaľ poriadne neovládam

My robíme tiež ten istý prechod a je to hlavne z hľadiska nákladov neporovnateľné. Využili sme akciu v Krose s 25 %-nou zľavou, kedy nás stál Olymp pre 80 pracovníkov cca 15,5 tis. Sk. V Softipe by sme museli najneskôr do júna budúceho roka kúpiť upgrade v súvislosti s prechodom na EURO, ktorý by stál nehoráznych 32 tis. Tiež ročný poplatok za údržbu programu je u Krosu nižší. V Softipe to stálo ročne cca 10 tis. Sk, Olymp 3-4 tis. Sk. Všetky tieto poznatky ma viedli k rozhodnutiu pre túto zmenu. Moja mzdárka, ktorá ovláda obidva SW hovorí, že Olymp je aj jednoduhší. Ja na Olympe pracujem tiež a aj keď mzdová oblasť nie je moja parketa, môžem sa naň 100 %-ne spoľahnúť a nedám naňho dopustiť.
Z tých istých dôvodov som rozhodol o zmene aj vo finančnom účtovníctve, keď sme pred cca 2 rokmi prešli zo Softipu na Omegu. Pokiaľ zostanú v Softipe takí drahí, bude čoraz viac klientov od nich odchádzať.
veronikasad
21.11.07,14:09
My robíme tiež ten istý prechod a je to hlavne z hľadiska nákladov neporovnateľné. Využili sme akciu v Krose s 25 %-nou zľavou, kedy nás stál Olymp pre 80 pracovníkov cca 15,5 tis. Sk. V Softipe by sme museli najneskôr do júna budúceho roka kúpiť upgrade v súvislosti s prechodom na EURO, ktorý by stál nehoráznych 32 tis. Tiež ročný poplatok za údržbu programu je u Krosu nižší. V Softipe to stálo ročne cca 10 tis. Sk, Olymp 3-4 tis. Sk. Všetky tieto poznatky ma viedli k rozhodnutiu pre túto zmenu. Moja mzdárka, ktorá ovláda obidva SW hovorí, že Olymp je aj jednoduhší. Ja na Olympe pracujem tiež a aj keď mzdová oblasť nie je moja parketa, môžem sa naň 100 %-ne spoľahnúť a nedám naňho dopustiť.
Z tých istých dôvodov som rozhodol o zmene aj vo finančnom účtovníctve, keď sme pred cca 2 rokmi prešli zo Softipu na Omegu. Pokiaľ zostanú v Softipe takí drahí, bude čoraz viac klientov od nich odchádzať.
Od pondelka poriadne zdražel aj OLYMP, asi si nepostrehol nový cenník KROSu... Ročný poplatok za 80 zamestnancov bude 9 280sk.

----------
Veronika
scorp
21.11.07,17:54
Urcite s touto temou suvisi aj tema Sopftip Human Resources. Skuste sa tam pozriet. Tiez mam obavy z prechodu Softipu na nieco ine pracujuce s EUR. A su to vlastne paralelne temy. Mozno Vas odradza nazov HUmanResources-je to novy produkt pre Softip pre EURo. Aj ja mam dilemu, ci v tejto situacii zotrvat pri Softipe a jedine do uvahy pripada OLYMP. Ale !!! co s prevodom do UCT, ked uctujeme az na zakazky ?
jales
22.11.07,08:21
Aj v našej firme bola hlavným dôvodom prechodu zo Softipu na OLYMP neskutočne vysoká cena po prechode na EURO. S OLYMPOM sme sa dohodli ešte pred zvýšením cien, takže to pôjde za staré ceny. Bola som v SOFTIPE aj na predvázdaní už nového programu. Na predvádzaní bol krásny, ale po všetkých tých zľavách, ktoré nám poskytli to aj tak vychádzalo cca na 130000,-. Hlavne tých zákazníkov, ktorí povinne museli len pred tromi rokmi robiť zmeny a dokupovať verzie (myslím že dovtedy ešte robili pod DOSOM) to strašne hnevalo.