benassa
21.11.07,15:41
Ahojte všetci,

ak podnikám v oblasti gastronómie, konkrétne sa jedná o prevádzkovanie kaviarne, čo je pre mňa výhodnejšie? Byť či nebyť platiteľom DPH?
Vopred ďakujem za všetky odpovede :)...a musím pochváliť túto webovú stránku, lepšieho virtuálneho poradcu vážne nepoznám ;)
Paula
21.11.07,14:45
mysimis
21.11.07,16:27
Pokiaľ sa jedná o prevádzku kaviarne neodporúčam byť platiteľom DPH.
ekopo
21.11.07,16:38
Kaviareň, krčma, reštaurácia....podľa možnosti neplatca DPH.
majernikova
22.11.07,18:14
Ahojte.
Poradi mi niekto, ako je to s DPH n.o.?N.O. nieje platiteľom DPH. Dosiahla 12 po sebe nasledujúcich mesiacov obrat 1 500 000,- má povinnosť sa registrovať?
Ďakujem
majernikova
22.11.07,19:12
...halo, nevie nikto poradiť?
Zoltán Kovács
22.11.07,19:23
Ak zakladateľom n.o. je štát,resp. samospráva tak platí nasledovné:
§ 3
Zdaniteľná osoba

(4) Štátne orgány a ich rozpočtové organizácie, štátne fondy, orgány územnej samosprávy a ich rozpočtové organizácie a iné právnické osoby, ktoré sú orgánmi verejnej moci, sa nepovažujú za zdaniteľné osoby, keď konajú v rozsahu svojej hlavnej činnosti, a to ani v prípade, ak prijímajú v súvislosti s touto činnosťou platby, s výnimkou, ak táto činnosť výrazne narušuje alebo môže výrazne narušiť hospodársku súťaž. Správa štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky 2) je zdaniteľnou osobou v rozsahu nákupu a predaja štátnych hmotných rezerv.
majernikova
22.11.07,19:29
...neviem presne, ale zakladateľom je FO. Pokiaľ mám info ide o vývarovňu/nemám presne info/ len dnes pri rozhovore sme došli k tomu, že si lamal hlavu nad tým, ako vyjde s cenou listka ked bude musieť byť platiteľom DPH. Zrejme budem musieť zisťiť presne o čo ide.
Ďakujem za odpoveď
Zoltán Kovács
22.11.07,19:30
Obráť sa na DR SR, oni ti dajú presnú odpoveď.
Dáša_
22.11.07,19:37
No neviem, ale ja mám pocit, že takáto prevádzka nakoniec vždy do DPH padne. Ak má otvorené denne, tak pri obrate cca 4000 sk denne je to za 12 mesiacov. A podla mojich skusenosti 4 t denne ma aj obyčajna dedinská krčma. Skor stojí otázka, či z tržby 4 t denne taká prevádzka vyžije.