maria42
21.11.07,15:51
môže mi prosím niekto poradiť či je možné použiť ako podklad pod plávajúcu podlahu koberec namiesto fólie ktorú radia predajcovia? ďakujem.
duves
21.11.07,15:51
Podla mna je to mozne. Pokial to nie je koberec s dlhym vlasom, tak nemoze byt ziadny poblem.
DanielaSL
21.11.07,15:54
Koberec neviem, ale my sme nechali naspodu pôvodné gumy....
mysimis
21.11.07,16:21
Ja osobne by som ten koberec nenechávala, veď v ňom je najviac roztočov, ktoré nie sú viditeľné voľným okom. Tým nechcem povedať, že máš nejak znečistený koberec, ale náhodou v rodine niekto ochorie na alergiu a ten koberec pod tou podlahou môže spôsobovať problémy.
Clone1
21.11.07,18:40
nie je vhodne davat koberec pod laminatom casom sa ti zodvihne.treba dat podlozku pripadne ak mas 100 poercent rovny podklad tak sa da dat podkaldovy(ripsä alebo tu podlozku ktora neviem ako v Baumaxe, hornabchu ale v kobercoch Trend ju maju po 9 Sk/m2. cize polozka to nie je velka co ta vyjde na cca 200 sk na plochu 4x5 a nic neriskujes
Chobot
21.11.07,18:43
môže mi prosím niekto poradiť či je možné použiť ako podklad pod plávajúcu podlahu koberec namiesto fólie ktorú radia predajcovia? ďakujem.


Ja by som ho nenechával aj z uvedených dôvodov, ale aj preto, že koberec je mäkký a pri chôdzi by sa podlaha prehýbala. Jedine, že by to bol taký tenký husto tkaný koberec bez nočkov, ako bol kedysi v kanceláriách.

Ale taký klasický chlpatý koberec určite nie. Keď to preženiem, tak je to niečo podobné, ako keby si na vodu dal veľký nafukovací dvoj matrac a chcel po ňom chodiť. Pod plávajúcou podlahou má byť pevná podložka.
tixi
07.08.09,23:07
Mozem sa podelit o osobnu skusenost. Povodne Linoleum sme odstranili zo vsetkych miestnosti v byte, pretoze uz nezodpovedalo svojim poziadavkam pre polozenie laminatovej podlahy ( okolo 25 rokov bez vymeny-povodny stav na byte).Zaroven sme riesili aj problematiku hlucnosti.Nakoniec po prestudovani problematiky laminatova podlaha -hlucnost, sme sa rozhodli pre riesenie.
Odstranenie povodneho Linolea, kontrola rovnosti betonoveho povrchu, polozenie noveho koberca (koberec urceny do kancelarskych priestorov, stredne zatazenych), polozenie laminatovej podlahy. Som spokojna, a pocit z tvz. 'studenej laminovej podlahy' bol odstraneny.:) Podlaha sa vobec neprehyba.
legolas
08.08.09,17:03
...súhlasím s duves , koberec nesmie mať dlhý vlas, môže tam byť, linoleum, guma, je predpoklad, že sa podlaha lepšie uteplí, zníži sa prienik hluku.
tixi
09.08.09,17:12
silviaz
10.08.09,05:06
...súhlasím s duves , koberec nesmie mať dlhý vlas, môže tam byť, linoleum, guma, je predpoklad, že sa podlaha lepšie uteplí, zníži sa prienik hluku.


suhlasim ze pod podlahou by koberec nemal byt.
Ja mam takuto skusenost.
V celom byte kde som predtym byvala som mala podlahu. Ked my ju pokladali mali zo sebou malo peny teda podlozky a na jednu cast chodby im neostalo. Mne sa nechcelo cakat kym donesu druhu chcela som to uz mat hotove. Chalan co to robil my vravel ze tam mozme nechat aj koberec ale potom na celu chodbu aby to bolo vsade rovnako vysoke koberec bol taky tenky s kratkym vlasom. Chodba bola mala 3 x 1,5 metra tak som si povedala ze preco nie. V podstate drzal dobre hluk ale parkety vrzgali :). Problem nastal ked ma susedia vytopili. V izbe sa parkety trochu pohli ale nezdihli sa ani nic podobne, avsak na chodbe ten sprosty koberec do seba vsiakol vsetku vlhkost parkety sa dvihli , zvlnili a museli ich trhat von lebo koberec zacal plesniviet.

Takze uz len koli tejto skusenosti by som si tam dala na to urcenu podlozku.

pa
wajda
11.08.09,21:02
Osobne by som koberec tiez nepouzil, podla mojho nazoru podlaha musi pruzit a tym padom sa casom rozchadzat...
osky
10.09.09,07:36
suhlasim ze pod podlahou by koberec nemal byt.
Ja mam takuto skusenost.
V celom byte kde som predtym byvala som mala podlahu. Ked my ju pokladali mali zo sebou malo peny teda podlozky a na jednu cast chodby im neostalo. Mne sa nechcelo cakat kym donesu druhu chcela som to uz mat hotove. Chalan co to robil my vravel ze tam mozme nechat aj koberec ale potom na celu chodbu aby to bolo vsade rovnako vysoke koberec bol taky tenky s kratkym vlasom. Chodba bola mala 3 x 1,5 metra tak som si povedala ze preco nie. V podstate drzal dobre hluk ale parkety vrzgali :). Problem nastal ked ma susedia vytopili. V izbe sa parkety trochu pohli ale nezdihli sa ani nic podobne, avsak na chodbe ten sprosty koberec do seba vsiakol vsetku vlhkost parkety sa dvihli , zvlnili a museli ich trhat von lebo koberec zacal plesniviet.

Takze uz len koli tejto skusenosti by som si tam dala na to urcenu podlozku.

pa

tak my mame tiez v jednej izbe,konkretne v spalni,pod laminatom koberec.
nema celkom dlhe vlasy ale nie je to ani taky kancelarsky ako spominate.
podlaha je este nova,mozno polrocna,zatial nie su problemy.
okrem toho,v spalni sa nezdrzujeme tak vela,tak tam to nie je problem,my totiz byvame v rod.dome a tak nemusime ratat s vytopenim-je to pre mna zaujimava informacia,na to by som nemyslela.ale ti co byvaju v byte,budu na to musiet mysliet.
my sme to tam nechali lebo bol este pekny,neposkodeny a citelne lepsie drzi teplo ako napr.v obyvacke,kde uz je normalna pena co sa dava bezne pod laminat.
ale myslim ze by som ho uz do inych izieb nedavala,pretoze je pravda,ze ta podlaha sa trosku akoby hybe,nie je celkom stabilna-je to citit pri chodzi,hoci je to len na urcitych miestach a uplne minimalne.nevrzga a nevadi mi to,keby som si to tu prave necitala,a nesla hned odskusat,doteraz som si to nikdy ani neuvedomila.je to fakt minimalne.
mary17
06.10.09,18:18
Ahojte, mozem jednu otazku? Ako sa kupuju parkety? Mam na mysli, ci napr. na 8m2 izbu sa kupuju nejake percenta navyse? 10 ci 30% ci ako??? Nemozem o tom nic najst...:confused:
Chobot
07.10.09,06:57
Ahojte, mozem jednu otazku? Ako sa kupuju parkety? Mam na mysli, ci napr. na 8m2 izbu sa kupuju nejake percenta navyse? 10 ci 30% ci ako??? Nemozem o tom nic najst...:confused:

Ja kupujem tak, že si zmeriam izbu a vypočítam, koľko radov bude v miestnosti a koľko parkiet bude v jednom rade. Napr. ak má miestnosť 3x4 a parkety majú rozmer 190x1200mm, tak viem, že na 3 m bude 16 radov (3000/190) a v každej rade bude 3,3 parkety (4000/1200).

Takže viem, že na pokrytie podlahy treba 16x3,3 = 52,8 kusov parkiet. Parkety ukladám tak, že to, čo zostane na konci jednej rady použijem na začiatku druhej. Ja nekupujem podľa m2.

K tým 53 kusom pre istotu dokupujem nejakú rezervu (2-4 kusy), ak je to nejaká atypická miestnosť, tak aj viac.

AK sú to parkety s nejakým vzorom, ktorý nadväzuje na ďalšiu parketu, tak potrebuješ ešte viac parkiet navyše.
mary17
08.10.09,19:58
Chobot, dik....uz sa vidim, ako budem aspon tyzden preratavat a preratavat a vzdy dojdem k inemu vysleku....:D ale skusim si to porovnat pre istotu aj tymto sposobom...