fimka
21.11.07,15:54
V téme http://www.porada.sk/t65499-p2-a1b-krv.html sa objavila zaujímavá štatistika od Chobota o výskyte krvných skupín v EU. Preto ma zaujíma, ako je to s nami - poraďákmi. Ak to zaujíma aj Vás, hlasujte prosím v ankete. Vďaka!
fimka
21.11.07,19:08
posúvam
fimka
21.11.07,19:49
posúvam
fimka
22.11.07,08:56
Posúvam
Gabi03
22.11.07,08:58
Nemohli by sa zverejniť mená hlasujúcich. :rolleyes: Ja som zvedavá, kto je rovnaká krv ako ja. :o:D
fimka
22.11.07,10:00
OK, aj mne by sa to páčilo. Skúšala som to doplniť, ale mne to zmeny v ankete nedovolilo urobiť. Preto som poslala ss Richardovi, či by to mohol doplniť. Uvidíme.
willma
22.11.07,10:14
Nemohli by sa zverejniť mená hlasujúcich. :rolleyes: Ja som zvedavá, kto je rovnaká krv ako ja. :o:Dno to by zaujímalo aj mňa, ale z druhej strany odhliadnuc od lekárskehho vyšetrenia si dovolím tvrdiť, že sme tu aj tak jedna krvná skupina ;)
renatan
22.11.07,10:33
Sa mi vidí, že keď chodím darovať krv, tak len sama pre seba. To akože ja tu nie som ničia "krvná skupina"????
fimka
22.11.07,12:50
posun
Paula
22.11.07,12:56
Nemohli by sa zverejniť mená hlasujúcich. :rolleyes: Ja som zvedavá, kto je rovnaká krv ako ja. :o:D


Dovolím si tíško poznamenať, že by si si mala k tomu zohnať najprv súhlas tých, ktorí už sa zapojili (netuším ako ich vystopuješ), pretože sa zapojili možno iba vďaka anonymite;).
Gabi03
22.11.07,13:05
Dovolím si tíško poznamenať, že by si si mala k tomu zohnať najprv súhlas tých, ktorí už sa zapojili (netuším ako ich vystopuješ), pretože sa zapojili možno iba vďaka anonymite;).

:D To mi pripomenulo aféru s bodmi, keď sa zverejnilo, kto dal k príspevku bod. :rolleyes:

Bol to len návrh, a dúfam, že z príspevku to aj bolo cítiť a nikto z toho nevyvodil nič iné.

Myslíš, že by bolo vhodné založiť novú tému, s rovnakým obsahom, kde by bol ten rozdiel, že by anketa bola adresná (a samozrejme na to aj upozorniť)?!

Ok, takže prosím všetkých, kto sa vyjadril v ankete a nevadilo by mu zverejnenie nicku, nech pod tento príspevok dá súhlas. ;)
Ak každý dá súhlas, samozrejme jeden bude chýbať, čo som ja. :rolleyes:
Pepa
22.11.07,13:10
Ok, takže prosím všetkých, kto sa vyjadril v ankete a nevadilo by mu zverejnenie nicku, nech pod tento príspevok dá súhlas. ;)
Ak každý dá súhlas, samozrejme jeden bude chýbať, čo som ja. :rolleyes:
Otázne je, či všetci ktorí sa v ankete vyjadrili "natrafia" na tvoj príspevok.
Gabi03
22.11.07,13:13
Otázne je, či všetci ktorí sa v ankete vyjadrili "natrafia" na tvoj príspevok.

Ja viem. :D
fimka
22.11.07,13:23
Ak existuje spôsob, ako veci skomplikovať, niekto naň určite príde. A tu sa nám to daríííííííí! :D
Myslím, že sme už všetci poznačení svojou profesiou, prílišnou opatrnosťou a šialenou dobou, v ktorej žijeme. :o
Uberte, uvolnite sa prosím! Veď o nič nejde. Vysvetlite mi, čo také tajné je na tom, akú má kto krvnú skupinu?:rolleyes:

Ale dobre teda, pre večných vrtákov:
Pod tento môj príspevok nech dá súhlas ten, kto vyslovene nesúhlasí s dodatočným zverejnením svojho nicku.
Gabi03
22.11.07,13:25
Ak existuje spôsob, ako veci skomplikovať, niekto naň určite príde. A tu sa nám to daríííííííí! :D
Myslím, že sme už všetci poznačení svojou profesiou, prílišnou opatrnosťou a šialenou dobou, v ktorej žijeme. :o
Uberte, uvolnite sa prosím! Veď o nič nejde. Vysvetlite mi, čo také tajné je na tom, akú má kto krvnú skupinu?:rolleyes:

Ale dobre teda, pre večných vrtákov:
Pod tento môj príspevok nech dá súhlas ten, kto vyslovene nesúhlasí s dodatočným zverejnením svojho nicku.

Skoro som dala súhlas, že súhlasím s tým, čo si napísala v prvej časti príspevku. :D

mimotemy Dnes už mám asi dosť, bolo by na čase ísť domov. :rolleyes:
cactus
22.11.07,13:36
zaujímavá téma.

A súhlasím s Gabi03, aj ja by som už bola dala súhlas pod fimkim príspevok.
Tiež sa pripájam k tomu, že na tom nič nie je zverejniť svoju KS ako píšu doktori.
fimka
22.11.07,13:41
Vážení kolegovia, milí priatelia, takže to zhrniem. Chceli by sme v ankete dodatočne zverejniť aj nicky hlasujúcich k jednotlivým krvným skupinám. Keďže niektorým ale ide o ten starý-známy princíp, dovoľujem si vás požiadať o dodatočný súhlas-nesúhlas s takýmto zverejnením vášho nicku.

Áno, súhlasím s dodatočným zverejnením svojho nicku. (Dajte súhlas pod príspevok #11 od Gabi03).

Nie, nesúhlasím s dodatočným zverejnením svojho nicku. (Dajte súhlas pod príspevok #14 od fimka).

Ďakujeme!!!!!

PS: A zasa tu máme mrník!!!!:D:D:D
Fragaria
22.11.07,13:41
No ja patrím do krvnej skupiny optimisti alebo aj Ačko no tak Bečko predsa nebudem a ani nechcem byť. A čo ostatní kto je krvná skupina optimista- učtovník
Gabi03
22.11.07,13:43
:D A mrník rastie a rastie.... :D:D
Fragaria
22.11.07,13:56
Naozaj som A už som sa aj odhlasovala. Ale som chcela aj požartovať na zlepšenie nálady.
fimka
22.11.07,14:00
Tak mi napadá Fragaria, ak krvná skupina A+ je podľa tvojej kategorizácie účtovník-optimista, čo sú ostatní v iných krvných skupinách? Napíííš.:D
fimka
22.11.07,14:04
Logicky mi vychádza že A- je potom účtovník pesimista.:rolleyes:
sway
22.11.07,14:13
V téme http://www.porada.sk/t65499-p2-a1b-krv.html sa objavila zaujímavá štatistika od Chobota o výskyte krvných skupín v EU. Preto ma zaujíma, ako je to s nami - poraďákmi. Ak to zaujíma aj Vás, hlasujte prosím v ankete. Vďaka!

....tú štatistiku som nenašla !!! - kde sa stratila? - ma to zaujíma ;);):D
fimka
22.11.07,14:14
V texte príspevku #12 od Chobota.
Fragaria
22.11.07,14:16
Tak potom mám asi zlú krv. Pomóc potrebujem vymeniť krv.Ale ja som apoň Ačko, ale môj miláčik je 0 chúďa jedno. Taká obyčajná nula:D:D:D:D:D
fimka
22.11.07,16:26
Zatiaľ hlasovalo 88 z vás. Čo takto dotlačiť to dnes do 100?
Takže to posúvam.
Manual
22.11.07,16:34
Zatiaľ hlasovalo 88 z vás. Čo takto dotlačiť to dnes do 100?
Takže to posúvam.
fimka, čo to potrebuješ ako podklad na nejakú "diplomovku" ? :rolleyes: keď vykazuješ takú aktivitu ... :D
fimka
22.11.07,16:38
:D:D:D:D:D
OK, OK, pochopila som. Už som doterná, sorry.

Takže na dnes končím. Ale zajtra nejaká tá posúvačka zasa hrozí.;)
Tanče
22.11.07,16:43
Zatiaľ hlasovalo 88 z vás. Čo takto dotlačiť to dnes do 100?
Takže to posúvam.

nemôžte dať nejakú výraznú uputavku o súhlase so zverejnením hlasovania, lebo je tam akosi málo súhlasov a aj ja som sa sem vrátila tiež len náhodou a súhlasila....
Bastian
22.11.07,16:57
no to by zaujímalo aj mňa, ale z druhej strany odhliadnuc od lekárskehho vyšetrenia si dovolím tvrdiť, že sme tu aj tak jedna krvná skupina ;)
...tak ako vravíš - a všetci infikovaný!!!
Nebezpečným a chytľavým vírusom porada.sk
;)
Gabi03
23.11.07,07:13
Tak potom mám asi zlú krv. Pomóc potrebujem vymeniť krv.Ale ja som apoň Ačko, ale môj miláčik je 0 chúďa jedno. Taká obyčajná nula:D:D:D:D:D

Tak to sme na tom rovnako. :D Hoci som účtovníčka, no za pesimistu sa nepokladám. No a môj drahý je účtovník optimista? :eek: Optimista skôr, ale určite nie účtovník. :D

Trochu mimotemy :rolleyes:. Som niekde raz čítala (už si to veľmi nepamätám), že ak má muž a žena rovnakú krvnú skupinu, no rozdielne RH a zároveň žena negatív, môže to mať nedobré následky pre to dieťa. Čo vy na to?
betka
23.11.07,07:17
OK. Ja poviem, možno mi niekto v budúcnosti pomôže, a poviem chhcem krv od tohto poraďáka....
O+
cloe
23.11.07,07:20
Tak to sme na tom rovnako. :D Hoci som účtovníčka, no za pesimistu sa nepokladám. No a môj drahý je účtovník optimista? :eek: Optimista skôr, ale určite nie účtovník. :D

Trochu mimotemy :rolleyes:. Som niekde raz čítala (už si to veľmi nepamätám), že ak má muž a žena rovnakú krvnú skupinu, no rozdielne PH a zároveň žena negatív, môže to mať nedobré následky pre to dieťa. Čo vy na to?

Neviem presne ako to je, ale ja mám RH- a v tehotnosti mi častejšie vyšetrovali krv ako pozitívnej rodičke.
mysimis
23.11.07,07:28
Neviem presne ako to je, ale ja mám RH- a v tehotnosti mi častejšie vyšetrovali krv ako pozitívnej rodičke.

Mala som taký istý problém a po prvom pôrode mi museli pichnúť akúsi injekciu, to vraj pre prípad druhého dieťatka, aby mu nemuseli meniť krv ako prvému dieťaťu. Bolo to síce už tak dávno, že si všetky podrobnosti ani nepamätám.
sway
23.11.07,07:39
Tak to sme na tom rovnako. :D Hoci som účtovníčka, no za pesimistu sa nepokladám. No a môj drahý je účtovník optimista? :eek: Optimista skôr, ale určite nie účtovník. :D

Trochu mimotemy :rolleyes:. Som niekde raz čítala (už si to veľmi nepamätám), že ak má muž a žena rovnakú krvnú skupinu, no rozdielne RH a zároveň žena negatív, môže to mať nedobré následky pre to dieťa. Čo vy na to?

Ano je to pravda, mala som problémy... skúmajú protilátky, počas tehotenstva, ak má žena napr. B - a muž B+ , môže mať dieťatko veľmi vážne ochorenia, lebo krv matky sa bije s krvou dieťatka. Riziko sa stupňuje vraj s počtom tehotenstiev. Asi na tom niečo je, lebo pri prvej dcérke bolo všetko Ok a pri druhej už problémy, ale všetko dobre dopadlo, len ona zdedila už mužovu krv, tak tiež bude mať starosti ak si nájde partnera s B+ náhodou.
No tak sme tretie ani neskúšali.:)
Nika
23.11.07,07:43
Tak to sme na tom rovnako. :D Hoci som účtovníčka, no za pesimistu sa nepokladám. No a môj drahý je účtovník optimista? :eek: Optimista skôr, ale určite nie účtovník. :D

Trochu mimotemy :rolleyes:. Som niekde raz čítala (už si to veľmi nepamätám), že ak má muž a žena rovnakú krvnú skupinu, no rozdielne RH a zároveň žena negatív, môže to mať nedobré následky pre to dieťa. Čo vy na to?


My sme presne tento prípad. Máme tri deti, dnes už dospelé, a nemali žiadne zdravotné problémy kvôli krvi. 2 Staršie majú RH- a najmladšie má RH+. Dostala som po 3. dieťati iba injekciu pre prípad, žeby sme chceli ďalšie dieťa......
fimka
23.11.07,13:22
Áááá posúvame.
Richard
23.11.07,13:32
Reakcia na žiadosť zmeny ankety na verejnú:

zverejniť mená pri hlasovaní sa mi už nezdá veľmi vhodné, pretože ak niekto "šiel" do ankety s tým, že je anonymná, tak by ho to asi nahnevalo....
fimka
23.11.07,13:47
Tak to teda uzavriem tak, že otvorím obdobnú anketu, ale tam už budú nicky zverejnené. Nikto nebude mať dôvod hnevať sa a na svoje si prídu aj zvedavci.;):D
Richard
23.11.07,18:31
a tu je link na novú tému .-)

Túto teda uzavriem
Richard
23.11.07,18:31
a tu je link na novú tému .-)

Túto teda uzavriem