Danka77
21.11.07,16:35
Ahojte poradaci, potrebovala by som sa poradiť ohľadom kupy bytu. S majiteľkou bytu sme sa dohodli na kúpe bytu a keďže ho má vo vlastníctve 1 rok a podľa zákona musela by platiť 19% daň, navrhla nám aby sme v byte rok bývali a po roku byt odkúpili za cenu dohodnutú k dnešnému dňu.
Ako by sme sa mohli poistiť aby bola naša dohoda aj dodržaná, dá sa to aj právnou formou?
ekopo
21.11.07,15:45
Zmluva o budúcej kúpnej zmluve podľa § 289 OZ.
duves
21.11.07,16:13
Ja osobne by som to buducou kupnou zmluvou neriesil. Vymozitelnost je takmer nulova. Pekne si zajdite k notarovi a nech vam zrealizuje notarsku zapisnicu na Kupnu zmluvu a dohodnite si v nej prave tie nalezitosti, ktore opisujes (cena a moznost byvat 1 rok).
ekopo
21.11.07,16:20
Ja osobne by som to buducou kupnou zmluvou neriesil. Vymozitelnost je takmer nulova. Pekne si zajdite k notarovi a nech vam zrealizuje notarsku zapisnicu na Kupnu zmluvu a dohodnite si v nej prave tie nalezitosti, ktore opisujes (cena a moznost byvat 1 rok).
S tou vymožiteľnosťou by som celkom nesúhlasil. Stačí, ak sú podpisy notársky overené a zmluva dôsledne napísaná (vôbec nemusí byť spísaná notárom). Je tam napr. klauzula o pokute za nesplnenie podmienok.
Danka77
21.11.07,16:59
Dakujem vám za vaše rady, ste mi pomohli zajtra určite navštívim notára.
PavolG
23.11.07,07:57
Ked sa uzatvori zmluva o buducej zmluve teraz, sucasna majitelka dani z prijmu neujde... §9, odstavec (1), pismeno a), odsek 1. - zakon 595/2003 v ucasnom zneni....
Takze pre teba dobre, pre majitelku smola. Je to na tebe ci jej to povies alebo nie :-)
Palo