kobolcs
21.11.07,17:26
Mám problémček potrebujem radu !

Situacia : Zamestnanec v TPP v českej firme s miestom vykonu prace Bratislava (ceska firma nema v SR ani org.zlozku, ani pobocku nic len prenajatu miestnost na rokovania). Ake zakony pre tohto zamestnanca
platia pri plateni
SP - zamestnavatel aj zamestnanec do ceskej SP ?
ZP- do slovenskej ZP(ktora vyda formular E101? - tazisko zaujmov pre cesku ZP a zamestnavatela, ktorý sa musí prihlásiť ako platitel Zamestnavateľ do slovenskej ZP) alebo radsej nekomplikovat a platit v CR?
DzPFO - v ČR sa poda DP/rocne zuctovanie ,tu v SR sa poziada o odklad a zapoctom dane z CR zuctovanie/DP sa poda DP do 30.6.

Ale ma to hacik v SR zamestnanec ma prijmy aj zo zivnosti kde ma povinnost platit ZP aj SP tak bude platit 2x ZP aj SP (1xCR 1xSR) nie je to obmedzene dacim ?.
Cestovné príkazy a stravné lístky ktoré zákony platia české či slovenské alebo kockopes. Napr. CP z BA do Prahy nad 12 hodin 600CZK ?? alebo nic ???

Prosim poradte mi mam z toho poriadny gulas.
kobolcs
22.11.07,14:33
nikto nevie ?
Dúšava
22.11.07,14:53
Myslím, že ste sa mali registrovať na Slovensku ako org. zložka, keď máte zamestnanca, tak je tu určite viac ako 6 mesiacov z 12 mesiacov po sebe idúcich. Potom by platby išli na Slovensko.