sway
03.03.05,11:19
Prikladám CESTOVNÝ príkaz - peknučký... editovateľný.:p
barbadoss
03.03.05,10:54
Ď A K U J E M E
janaGT
03.03.05,10:58
práve takéto nejaké tlačivko som zháňala, veľmi si mi pomohla, vďaka
Zdstar
29.10.05,18:31
dakujem veelmi si nam pomohol...vazne.. nam "lenivejsim"..alebo sikovnejsim.. ;-)
dadika
29.10.05,18:37
supeeeeeeeeer
Biba
10.11.05,10:59
Je to ozaj fajn, tento cesták padne veľmi vhod.
Stále sa snažím, že niečo tiež pripojím, ale zistujem, že ostatní sú oveľa šikovnejší a rýchlejší.
100x vdaka.
BIba
JarkaL
25.11.05,15:56
Neviem aké skúsenosti máte vy, ale odo mňa chcú audítori cestovný príkaz aj pri použití lístka MHD zamestnancom (18,-Sk). Nestačí, ak na VPD napíšem meno zam. a dôvod cesty. Zdá sa Vám to normálne?
sway
25.11.05,17:03
;)
Neviem aké skúsenosti máte vy, ale odo mňa chcú audítori cestovný príkaz aj pri použití lístka MHD zamestnancom (18,-Sk). Nestačí, ak na VPD napíšem meno zam. a dôvod cesty. Zdá sa Vám to normálne?

Ano je to normálne - ja všetkým klientom zdôtazňujem túto skutočnosť, nie je to žiadna tragédia, je na to tlačivko, vypíše sa pár údajov a je na ňom aj VPD k nemu sa pricvakne lístok . A hotovo. Z mojej skúsenosti, ak to vidia že to v účtovníctve je, ani tie cesťáky nečítajú, sú spokojní, že sú tam a hotovo. ;)
Priložím Ti ho sem a nemusíš kupovať .
JarkaL
25.11.05,17:10
Ďakujem veľmi pekne a pridávam 1 bod. Môžem si Ťa zaradiť medzi priateľov?
sway
25.11.05,17:15
Ďakujem veľmi pekne a pridávam 1 bod. Môžem si Ťa zaradiť medzi priateľov?

to poteší, :)
UFO.ar
27.11.05,13:18
Sway, pripájam sa k Jarke. Tvoje Cestovné príkazy sú skutočne super. Napriek tomu, že mám soft, ktorý má modul "cestovné príkazy a vyúčtovanie" jeho vyplnenie je príliš zložité a pracné. Ďakujem.
belanicka
27.11.05,13:42
vyborne,vdakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
sway
27.11.05,19:02
Babulky to ma fakticky moooc potešilo!!!:p :D
Iveta Glevitzká
16.01.06,13:31
Nie som nevďačná, ale skúste pozrieť aj tento :)
http://www.fedu.uniba.sk/dolezite/cp_tuzemsky.xls
zuzanach
17.01.06,08:04
Cest. príkaz od Swaya je fakt super, ale chýba mi v tomto dokumente jedno okienko,
potrebujem cestovný príkaz s okienkom
1. strana
Vyúčtovanie pracovnej cesty
Správa o výsledku pracovnej cesty bola podaná dňa.............
So spôsobom vykonania súhlasí....................
Dátum a podpis zodpovedného pracovníka..................

2.strana
dátum a podpis účtovateľa............

Mám obavu, že by mi to naša účtovníčka bez toho nevzala.
Poraďte mi prosím, kde taký nájdem.
Ďakujem
Alexis5
03.11.06,08:35
Ahojte, prosim Vas, som tu prvykrat, len teraz som sa zaregistrovala a potrebovala by som surne tlacivo cestovneho prikazu, lebo ja som taky element, ze ma to nebavi vypisovat rucne a mam toho straaaaaaaaasne vela. mozete mi prosim poradit?
sysula
03.11.06,09:04
Ahojte, prosim Vas, som tu prvykrat, len teraz som sa zaregistrovala a potrebovala by som surne tlacivo cestovneho prikazu, lebo ja som taky element, ze ma to nebavi vypisovat rucne a mam toho straaaaaaaaasne vela. mozete mi prosim poradit?

Stacilo sa len porozhliadat (vid str. 1) :p , alebo zadat do vyhladavaca, alebo najdes aj medzi tlacivami.:D
A aj jedno pripajam:
pekny den
Netka
23.02.07,10:28
Prosím o radu, ako mám vyplniť CP pre SZČO ktorá rozváža tovar?
Denne najazdí množstvo km.
Mám robiť jeden CP na celý mesiac? Ako ho vyplniť? Môžte mi dať niekto vzor.
Ďakujem.
endzi1
23.02.07,13:50
je to uplne super, minule som musela rucne vypisovat za cely rok cp. a to klient chodi autobusom skoro kazdy den za klientmi. bolo do na zosalenie. takze som stastna. zelam krasny den a vela pracovnych uspechov v tomto obdobi.... :)
liba2
24.02.07,07:17
Prosím o radu, ako mám vyplniť CP pre SZČO ktorá rozváža tovar?
Denne najazdí množstvo km.
Mám robiť jeden CP na celý mesiac? Ako ho vyplniť? Môžte mi dať niekto vzor. Ďakujem.
1. Málo informácií.
Je to auto nákladné? alebo úžitkové? alebo osobné :confused: ?
Je to auto zaradené v obchodnom majetku SZČO? alebo súkromné? alebo prenajaté?
2. Treba trošku aj hľadať alebo prečítať posledný príspevok pred tvojou otázkou - tam je totiž VZOR CP prilepený.
Muška
24.02.07,09:00
A podotýkam, že ten CP od sysulky je fakt najsamlepší, dajú sa dole rátať aj náhrady za súkromné vozidlo. :)
Netka
26.02.07,10:19
1. Málo informácií.
Je to auto nákladné? alebo úžitkové? alebo osobné :confused: ?
Je to auto zaradené v obchodnom majetku SZČO? alebo súkromné? alebo prenajaté?
2. Treba trošku aj hľadať alebo prečítať posledný príspevok pred tvojou otázkou - tam je totiž VZOR CP prilepený.

Auto je v majetku SZČO a je nákladné.
CP som si z stiahla len som mala na mysli CP už vyplnený pri takýchto prípadoch rozvozu aby som vedela ako to mám spraviť na mesiac.
Ďakujem.
liba2
27.02.07,00:10
Prosím o radu, ako mám vyplniť CP pre SZČO ktorá rozváža tovar?
Denne najazdí množstvo km.
Mám robiť jeden CP na celý mesiac? Ako ho vyplniť? Môžte mi dať niekto vzor.
Ďakujem.Netka, hlavne treba viesť knihu jázd. Do výdavkov uplatňuje PHL a výdavky a údržbu a opravy atď.
Cestovný príkaz súvisí s pracovnou cestou, čo si chce uplatňovať CP ?
Netka
27.02.07,05:35
Netka, hlavne treba viesť knihu jázd. Do výdavkov uplatňuje PHL a výdavky a údržbu a opravy atď.
Cestovný príkaz súvisí s pracovnou cestou, čo si chce uplatňovať CP ?

Ja práveže s týmto skúsenosť nemám, preto sa pýtam skúsených.
Chce si uplatňovať nárok na stravné? Aby si ho mohol uplatniť musí mať CP nie?
Knihu jázd samozrejme vedie.
Ďakujem.
TIKA
05.03.07,11:02
Ďakujem, pretože to tlačivo je fakt úchvatné.
imino
07.03.07,20:54
Prikladám CESTOVNÝ príkaz - peknučký... editovateľný.:pAj ja sa pripajam s podakovanim. Stiahnute, vyskusam. :)
sway
07.03.07,21:13
Ďakujem, pretože to tlačivo je fakt úchvatné.

ej či ste ma potešili v tomto krušnom období..... :--- nemám ani čas sem kukať, dúfam pomohlo tlačivko ;););)
scary
01.11.07,09:36
Želám krásny deň.
Mohli by ste mi prosím pomôcť s vyúčtovaním pracovnej cesty?
Som SZČO a používam súkromné MV na pracovné cesty. Cestnú daň mám zaplatenú. Pracovná cesta začala o 8:00 hod ráno a skončila o 19:00.
Musí sa nejako podložiť účel cesty (ak ide o obchodné stretnutie)?
Najazdené km mimo mesta 213 a v meste 35. Neviem ako vyplniť Cestovný príkaz keď chcem vyúčtovať túto pracovnú cestu. Alebo si mám radšej vytvoriť interný doklad na zúčtovanie pracovnej cesty, kde náhradu vypočítam?

Vopred ďakujem za odpoveď
sway
21.02.08,08:22
Želám krásny deň.
Mohli by ste mi prosím pomôcť s vyúčtovaním pracovnej cesty?
Som SZČO a používam súkromné MV na pracovné cesty. Cestnú daň mám zaplatenú. Pracovná cesta začala o 8:00 hod ráno a skončila o 19:00.
Musí sa nejako podložiť účel cesty (ak ide o obchodné stretnutie)?
Najazdené km mimo mesta 213 a v meste 35. Neviem ako vyplniť Cestovný príkaz keď chcem vyúčtovať túto pracovnú cestu. Alebo si mám radšej vytvoriť interný doklad na zúčtovanie pracovnej cesty, kde náhradu vypočítam?

Vopred ďakujem za odpoveď

Stiahni si z www.kros.sk program ALFA DEMO, môžeš do 200 položiek účtovať zdarma a je v tom aj KNIHA JÁZD, je dobré robiť si jazdy v evidencii, SW ti krásne vypočíta náhrady a všetko čo treba. Vytlačíš a to bude podklad na zaúčtovanie v PD.
V tomto prípade nevypisuj cesťák, ale knihu jázd - použitie súkromného vozidla - odporúčam.
A tieto náhrady neúčtuj ID, ale VPD z pokladne si vyplácaš náhradu za použitie súkromného vozidla na podnikanie.;)
renkulka
02.03.08,14:13
sway, nemôžem Tvoj CP nájsť medzi dokumentmi. Kde ho hľadať? ďakujem.
Aljok
02.03.08,14:30
sway, nemôžem Tvoj CP nájsť medzi dokumentmi. Kde ho hľadať? ďakujem.
Máš ho tu v prvom príspevku od sway- úplne hore, vpravo.
sway
02.03.08,16:06
sway, nemôžem Tvoj CP nájsť medzi dokumentmi. Kde ho hľadať? ďakujem.

tesne pod reklamou - ikona EXCEL klik.....;)
zyx66
04.03.08,06:13
Ak vyuzivam sukromne OA na podnikanie, relevantnym dokumentom pre uznanie opravnenosti zaratania v vydavkou (nahrada za km a spotrebovane PHM) pre danovu kontrolu je cestovny prikaz alebo kniha jazd? Teda mam sam sebe vypisovat na kazdu cestu tieto vzorove cestaky?
balunka
04.03.08,07:00
ak mám OA vedený v majetku firmy,píšem knihu jázd a musím dokladovať nákup PHM bločkami?
Marína
04.03.08,08:59
ak mám OA vedený v majetku firmy,píšem knihu jázd a musím dokladovať nákup PHM bločkami?
Áno, veď PHL si dávaš do nákladov(výdavkov).
cucor.
28.03.08,15:21
prepačte, pripájam sa i ja, je to super cesťák, len mi nie je jasné či ho môže použiť aj SZČO pri prac. cestách, alebo len zamestnanec ?:cool:
ondrej67
01.06.08,19:16
Prikladám celkom dobrý cestovný príkaz. Vyzerá ako origoš
d.o.m.i
16.09.08,08:33
Ahojte, chcela by som sa spýtať k cesťákom :-) dúfam, že zrozumiteľne, lebo ani ja tomu ceľkom nerozumiem...

ide o môjho priateľa... je živnostník, má súkromné auto, ktoré používa na podnikanie... má ho nahlásené aj na Daňovom úrade... ale keďže len začína, nevie, ako to najlepšie urobiť... napríklad otázka je - cez týždeň je v Bratislave a na víkendy chodí domov do Žarnovice... môže si to písať ako cesťáky? a na každú cestu zvláštne tlačivo?


ďakujem vopred za ochotu...


d.o.m.i
Tweety
16.09.08,08:37
Ahojte, chcela by som sa spýtať k cesťákom :-) dúfam, že zrozumiteľne, lebo ani ja tomu ceľkom nerozumiem...

ide o môjho priateľa... je živnostník, má súkromné auto, ktoré používa na podnikanie... má ho nahlásené aj na Daňovom úrade... ale keďže len začína, nevie, ako to najlepšie urobiť... napríklad otázka je - cez týždeň je v Bratislave a na víkendy chodí domov do Žarnovice... môže si to písať ako cesťáky? a na každú cestu zvláštne tlačivo?


ďakujem vopred za ochotu...


d.o.m.i
Ak v BA je na PC, potom stačí jeden príkaz.
heppy
25.09.08,16:02
Ďakujem sway za zaslaný vypísaný cestovný príkaz, super poradila.
erika1970
18.11.11,08:53
díky moc za cesťák, veľmi pomohol.
sybila3
15.02.12,08:43
prosím o radu, mala by som vypísať cesťák, konateľovi - ako zamestnanec ide na služobku do nemecka, vôbec neviem ako sa to vypisuje a čo tam mám aké sumy dať? poradí mi niekto?
sybila3
18.02.12,20:45
poradí niekto, cesťák som ešte nerobila, dík
veronikasad
18.02.12,21:10
prosím o radu, mala by som vypísať cesťák, konateľovi - ako zamestnanec ide na služobku do nemecka, vôbec neviem ako sa to vypisuje a čo tam mám aké sumy dať? poradí mi niekto?
Preštuduj si zákon o cestovných náhradách, výška stravného závisí od dlžky pobytu na území iného štátu (sleduje sa čas prechodu hraníc SR), ak je menej ako 12 hod.kráti sa. Stravné pre jednotlivé štáty je upravené nariadením vlády (výška stravného sa od 1.1.2012 menila).
sybila3
20.02.12,18:35
preštudovala som si ale nejako neviem ako to mám urobiť v praxi, bola by som rada keby ste mi pomohli, takže na začiatok, pracovník-konateľ išiel na služobku do zahraničia, z pokladne vybral 50 eur ako zaúčtujem 512/333? vrátil sa zo služobky a idem mu vypisovať cesťák, takže od 15.02. od 03:00 do 16.02 do 18:00 čiže stravné by bolo v Nemecku 45 eur? Išiel služobným autom môžem uplatniť aj náhrady na km? ešte som cesťák nikdy nerobila tak možno mám hlúpe otázky, dík za trpezlivosť.
sybila3
22.02.12,08:40
poradí mi s tým niekto? dík
sway
22.02.12,09:52
preštudovala som si ale nejako neviem ako to mám urobiť v praxi, bola by som rada keby ste mi pomohli, takže na začiatok, pracovník-konateľ išiel na služobku do zahraničia, z pokladne vybral 50 eur ako zaúčtujem 512/333? vrátil sa zo služobky a idem mu vypisovať cesťák, takže od 15.02. od 03:00 do 16.02 do 18:00 čiže stravné by bolo v Nemecku 45 eur? Išiel služobným autom môžem uplatniť aj náhrady na km? ešte som cesťák nikdy nerobila tak možno mám hlúpe otázky, dík za trpezlivosť.

Náhrada je do 12 hodín 22,50 € nad 12 hodín 45 €.
Náhrady na km neuplatňuješ pri služobnom vozidle, uplatňuješ skutočné výdavky, tankovanie, parkovanie, mýto....
ja by som to zaúčtovala takto:

VPD záloha 314 xxx / 211 sumu 50 €

keď vyplníš cesťák napríklad na sumu 70 € mu doplatíš 20 € tak potom

Interný Doklad - sem priložíš všetky podklady teda cesťák
MD 512 na sumu 70 €
DAL 314 na sumu 50 €
DAL 395 na sumu 20 €

VPD doplatok - cesťák
395 / 211 na sumu 20 €

na 512 máš náklad cestovné, z pokladne máš celkom výdavok 70 €, účet 314 zálohy máš vysporiadaný, účet 395 vnútorné zaúčtovanie máš vysporiadaný.