Maria Hric
21.11.07,20:54
Ako to funguje s platbou DPH pri nakupe z tretich krajin na zivnost? Platim DPH pri prevzati tovaru dva krat? Po prvy krat pri prevzati tovaru do mojho vlastnictva, a po druhy krat ked predam vyrobky konecnemu spotrebitelovi?
Prosim poradte. Dakujem
Dáša_
21.11.07,20:02
Ale ked predáš tovar konečnému spotrebitelovi, tak dph platí ten konečný spotrebitel. Ty ju akurát odvedieš DU. Teda, samozrejme to plati v pripade, že si platitelom dph
A dph, ktoru zaplatis colnici si v tom pripade odpočítaš v danovom priznani.
Anna1974
21.11.07,20:02
Ked nakupuješ tovar z tretích krajín tak samozrejme okrem cla, ak je, tak platíš aj DPH, to zaplatíš na základe výzvy zo špedičnej firmy,ktorá ťa zastupuje v colnom konaní. Ty túto daň ale potom uvádzaš na daňovom priznaní DPH ako už zaplatenú a prakticky si ju nárokuješ akoby naspäť, to znamená, že ak všetok tovar potom predáš, tak síce uvádzaš opäť DPH na výstupe,ale zároveň si túto už ponižuješ o zaplatenú DPH /na starom výkaze to bol riadok s výstižným názvom daň zaplatená pri dovoze/.
7iro
21.11.07,20:21
Prepáčte, nejako nerozumiem. A ak nie som platitelo DPH, tak ju platím ja, a konečný spotrebiťel tiež?

Ďakujem!
padro
21.11.07,20:26
Prepáčte, nejako nerozumiem. A ak nie som platitelo DPH, tak ju platím ja, a konečný spotrebiťel tiež?

Ďakujem!

Ked nakupis z tretej krajiny tak za tovar zaplatis clo a z hodnoty tovaru DPH. Kedze nie si platca DPH tak potom uz len predavas za nejaku sumu ten tovar konecnemu spotrebitelovi. Cize kon. spotrebitel ju akoby neplatil, ale ty si ju samozrejme do ceny zaratas kedze ti navysuje cenu tovaru. Dufam ze som to spravne napisal :)
Dáša_
21.11.07,20:27
Prepáčte, nejako nerozumiem. A ak nie som platitelo DPH, tak ju platím ja, a konečný spotrebiťel tiež?

Ďakujem!

Ak nie si platitel DPH, tak pri dovoze musis zaplatit dph na colnici. Ale dalej sa o nu uz nezaujímaš. Dalej už predavaš sa koncové ceny, DPH ťa absolútne nezaujíma.
Sosa
25.08.11,16:04
Nie som plátca DPH, doveziem tovar z tretích krajín, na colnici zaplatím DPH a clo. Uhradené to bude príklad: 31.7.
Otázka: PODÁVAM EŠTE AJ DAŇOVÉ PRIZNANIE O ODVEDENEJ DPH ZA MESIAC JÚL 2011?
Ester plus
26.08.11,06:31
Nie som plátca DPH, doveziem tovar z tretích krajín, na colnici zaplatím DPH a clo. Uhradené to bude príklad: 31.7.
Otázka: PODÁVAM EŠTE AJ DAŇOVÉ PRIZNANIE O ODVEDENEJ DPH ZA MESIAC JÚL 2011?

Nakoľko nie si plátca DPH, daňové priznanie k DPH nepodávaš z titulu dovozu tovaru z tretích krajín. O clo a DPH zaplatené na colnici si zvýšiš vstupnú cenu tovaru, pripočítaš maržu a predávaš bez DPH.
topper1
14.09.11,09:11
Prosím vás, plati sa clo pri dovoze tovaru z Lichtenštajnska?