7iro
21.11.07,20:25
Zdravím,

Celkom to už súri.

prosím o pomoc ohľadne "texitného certifikátu". Na internete som nenašiel nič, colný úrad mi neodpisuje, ignorácia aj ostatných dotázaných. Ozaj nikde na svete mi nevie poradiť, kde, ako, na čo ho zoženiem? Jediné čo viem je, že bez neho tovar nepreclia. Dodávaťel je z usa, a neviem mu to po anglicky napísať.

Ďakujem veľmi
7iro
22.11.07,15:02
Vie niekto ci to vobec existuje? Nepozna niekto cislo na informacie na colnom urade, ak niejake je?

Dakujem!
VladoaKatka
22.11.07,17:07
Veľmi nejasnú otázku si ti zadal, asi preto nikto neodpovedá.
Ak máš na mysli certifikát na textilné výrobky, ktoré chceš dovážať, treba sa obrátiť na www.vutch.sk (http://www.vutch.sk) teda VÚTCH-CHEMITEC s.r.o. J.Milca 8, Žilina
Robia certifikáciu výrobkov a určite Ti poradia ako na to.

Certifikácia sa robí na jednotlivé druhy oblečenia, čo sa týka materiálového zloženia, farebnosti atď. Predkladajú sa na skúšky určité množstvá, ale to by Ti mali vysvetliť na horeuvedenej adrese, čo budú chcieť. Ja dávam certifikovať vlastné výrobky a to trochu iné, ako Tvoj problém.
7iro
22.11.07,19:14
Myslím žeto ono nebude, ja práve že ani veľmi neviem o aký certifikát ide, ale je to vraj potrebné k tomu, aky colník zásielku z usa preclil.