martinkovic
21.11.07,20:43
Vsetkych vas zdravim,
potreboval by som pomoct! Chcel by som zalozit vlastnu znacku oblecenia. Ako na to? :) Viem ze si ju musim niekde zaregistrovat ale tam moje vedomosti o tejto teme koncia. Neviem kde a ani co vsetko k tomu potrebujem. Vyrabat aj predavat by som ju chcel tiez ja, k tomu potrebujem zalozit reklamnu agenturu? S.R.O.? Co vsetko k tomu potrebujem?
Dufam ze sa najde niekto, kto mi bude vediet pomoct.
Vopred vam vsetkym dakujem!!! ;)
Lion Topoľčany
22.11.07,05:48
Normálne by mala stačiť živnosť, kde bude uvedený predmet podnikania-výroba odevov apod.- a samozrejme s miestom prevádzky/čo všetko obnáša otvoriť prevádzku nájdeš v iných príspevkoch, značku treba zaregistrovať, za čo sa samozrejme platí a názov značky by mal byť originálny...a šup-šup začať predávať!
P.S.:neviem žiaľ ako to je v tejto oblasti s certifikátom kvality, resp.zhody, že výrobky sú nezávadné
martinkovic
22.11.07,19:09
Dakujem za Tvoju pomoc! Myslel som si ze si musim zalozit reklamnu agenturu na to. A nevedel by si mi poradit kde sa maju znacky zaregistrovat? Zo zivnostou problem mat nebudem, len ta znacka... Diki moc!
VladoaKatka
23.11.07,05:06
Patentová a známková kancelária - tam podáš žiadosť, so všetkým Ťa oboznámia. Treba hladať na google.sk, nájdeš.

Po preskúmaní Tvojej žiadosti a keď tomu nič nebráni vydajú Ti
"Osvedčenie o zápise ochrannej známky", ktoré vydáva Úrad priemyselného vlastníctva SR.

Mám túto známku, ale ak mi vyprší platnosť už si to neobnovím. K ničomu to neslúži. To že mám nad značkou v krúžku R - nikto si ani nevšimne aj bez toho, kto chce moju značku, tak si kupuje a pýta aj v tých obchodoch, kde ich nemajú. My sme na to malý štát, a také terno s odevnou výrobou takýto malovýrobcovia ako sme my na Slovensku, už nie je. S výnimkou tých, ktorý už svoju značku na Slovensku nevyrábajú, ale dávajú to vyrábať na ďalekom východe. Viem o veľa vychýrených značiek, ktoré tam vyrábajú pre slovenské firmy,pre ktorého si myslím, že tá ochranná známka má zmyseľ.
zalobaba
23.11.07,08:43
Ak si šikovný, zvládneš to aj sám, nemusíš hľadať Patentovú a známkovú kanceláriu. Obráť sa priamo na n a Úrad priemyselného vlastníctva, všetko ti vysvetlia, dokonca za nejaký poplatok ti vedia aj veľmi rýchlo prelustrovať či rovnaký názov a pre tú istú triedu (tovar) už niekto nepoužíva. Tlačivo prihlášky vyzerá síce zložito, ale nie je také hrozné a poplatok skutočne zvládneš zaplatiť aj sám. Takže držím palec, daj vedieť, ako si sa rozhodol.....:---
martinkovic
23.11.07,18:05
Na zaciatok dakujem vsetkym za pomoc!

Takze staci aby som si vybavil zivnost, zaregistroval znacku oblecenia, nakupil stroje a podobne veci co su k tomu treba a "mozem zacat podnikat"? :)
VladoaKatka
23.11.07,18:23
Na zaciatok dakujem vsetkym za pomoc!

Takze staci aby som si vybavil zivnost, zaregistroval znacku oblecenia, nakupil stroje a podobne veci co su k tomu treba a "mozem zacat podnikat"? :)

Vidíš to cez ružové okuliare.

- stroje, dobrý materiál, dobré strihy, šikovné krajčírky a potom kúpichtivých a solventných kupujúcich - ak sa Ti to po tomto rozbehne, načo je Ti značka? Snáď sa neobávaš, že na Slovensku Ti niekdo tú značku ukradne?

Skončili už veľké odevné firmy(Ozeta,Avana atď), končia aj malý a zostáva nás už len toľko, že to pomaličky zrátaš na jednej ruke.

Prajem Ti veľa šťastia.
martinkovic
23.11.07,18:37
To som napisal skor zo srandy, pise sa to lahko. Nemam na mysli rozbehnut zo zaciatku nieco velke. Stroje sa kupit daju tak isto aj zohnat dodavatelia, len vybrat toho najlepsieho, krajcirka je moja zena a to zo zaciatku staci a zakaznikov mam uz tiez :) Jedna skupina ludi bude mat zaujem o take veci... Viem ze sa to lahko pise a bude to o mnoho tazsie. Podla mna bude najtazsie vybavit vsetky tie formulare, registraciu a podobne. Preto by som rad vedel co vsetko k tomu potrebujem, kde a co mam nahlasit,zaregistrovat...
Ale dakujem za dotaz ;)
martinkovic
24.11.07,19:03
Teraz som sa dozvedel ze ak chcem znacku riadne zaregistrovat tak nestaci aby som ju vydaval len cez zivnost ale musim mat S.R.O.cku, reklamnu agenturu. Co je na tom pravdy? Som s toho zmateny...:( Dakujem!
martinkovic
27.11.07,18:48
Vedel by mi niekto poradit ci potrebujem mat zalozenu s.r.o. -cku na to, aby som mohol vydat svoju zaregistrovanu znacku oblecenia? Alebo ci mi staci len zivnost na to.
Vopred vam dakujem!
Zoltán Kovács
27.11.07,18:51
Vedel by mi niekto poradit ci potrebujem mat zalozenu s.r.o. -cku na to, aby som mohol vydat svoju zaregistrovanu znacku oblecenia? Alebo ci mi staci len zivnost na to.
Vopred vam dakujem!

Stačí živnosť. Žiadny zákon nepredpisuje aby si mal sro - ako formu podnikania pri registrovaní značky.
martinkovic
01.12.07,21:00
Dakujem Ti smith, ale mam v tom stale trochu nejasno. Chcem si zaregistrovat odevnu znacku, nakupit stroje potrebne na to (vysivanie, sublimacia, sietotlac a pod.), zohnat dodavatela, zacat vyrabat a predavat. To vsetko by nebol problem. Ale nakolko to vsetko ma bude stat priblizne 200 tis. rozmyslam nad tym zalozit spol. s r.o. a to reklamnu agentruru. Takto by som mohol aj pre ine podniky ci firmy robit podobne sluzby a produkty ktore ponukaju aj reklamne agentury a nezostal by som len pri tej mojej znacke. Predavat prostrednictvom e-shopu, sidlo s.r.o. by bolo v mojom dome, v ktorom byvam.
Rad by som vedel ci by sa to dalo uskutocnit alebo to co pisem nedava zmysel :)
Vopred velmi pekne dakujem!!!
Zoltán Kovács
02.12.07,09:45
Dakujem Ti smith, ale mam v tom stale trochu nejasno. Chcem si zaregistrovat odevnu znacku, nakupit stroje potrebne na to (vysivanie, sublimacia, sietotlac a pod.), zohnat dodavatela, zacat vyrabat a predavat. To vsetko by nebol problem. Ale nakolko to vsetko ma bude stat priblizne 200 tis. rozmyslam nad tym zalozit spol. s r.o. a to reklamnu agentruru. Takto by som mohol aj pre ine podniky ci firmy robit podobne sluzby a produkty ktore ponukaju aj reklamne agentury a nezostal by som len pri tej mojej znacke. Predavat prostrednictvom e-shopu, sidlo s.r.o. by bolo v mojom dome, v ktorom byvam.
Rad by som vedel ci by sa to dalo uskutocnit alebo to co pisem nedava zmysel :)
Vopred velmi pekne dakujem!!!

Dá sa to uskutočniť, ale ak chceš vyrábať vlastnú značku odevov, tak ti nestačí živnostenské oprávnenie iba na rekl. agentúru, ale aj na výrobu tých odevov. TO či si zvolíš formu podnikania sro, alebo živnosť je len na tebe.
Rozdiely, resp. pre a proti si nájdeš tu na porade.
VladoaKatka
02.12.07,11:12
Dakujem Ti smith, ale mam v tom stale trochu nejasno. Chcem si zaregistrovat odevnu znacku, nakupit stroje potrebne na to (vysivanie, sublimacia, sietotlac a pod.), zohnat dodavatela, zacat vyrabat a predavat. To vsetko by nebol problem. Ale nakolko to vsetko ma bude stat priblizne 200 tis. rozmyslam nad tym zalozit spol. s r.o. a to reklamnu agentruru. Takto by som mohol aj pre ine podniky ci firmy robit podobne sluzby a produkty ktore ponukaju aj reklamne agentury a nezostal by som len pri tej mojej znacke. Predavat prostrednictvom e-shopu, sidlo s.r.o. by bolo v mojom dome, v ktorom byvam.
Rad by som vedel ci by sa to dalo uskutocnit alebo to co pisem nedava zmysel :)
Vopred velmi pekne dakujem!!!

Tú kalkulásiu máš odkiaľ - veď keď chceš poriadný priemyselný overlock to máš viac ako 100 tis., jednoihlovka, dvojihlovka s ihlovým podávaním sú takisto v tej sume, a ak chceš mať vyšívačku - len jednohlavová je okolo miliona - samozrejme riadená počítačom, ostrihom nití , s možnosťou navlečenia aspoň 5-tich farieb, a ešte chceš robiť aj sieťotlač. ...???

Za 200 tis. - stroje, látky, ochranná známka - to si robíš srandu,... no môžno že ani nie ak začneš na 25-ročných vyradených strojoch .
... asi to nedáva zmyseľ:)
VladoaKatka
02.12.07,11:19
Dakujem Ti smith, ale mam v tom stale trochu nejasno. Chcem si zaregistrovat odevnu znacku, nakupit stroje potrebne na to (vysivanie, sublimacia, sietotlac a pod.), zohnat dodavatela, zacat vyrabat a predavat. To vsetko by nebol problem. Ale nakolko to vsetko ma bude stat priblizne 200 tis. rozmyslam nad tym zalozit spol. s r.o. a to reklamnu agentruru. Takto by som mohol aj pre ine podniky ci firmy robit podobne sluzby a produkty ktore ponukaju aj reklamne agentury a nezostal by som len pri tej mojej znacke. Predavat prostrednictvom e-shopu, sidlo s.r.o. by bolo v mojom dome, v ktorom byvam.
Rad by som vedel ci by sa to dalo uskutocnit alebo to co pisem nedava zmysel :)
Vopred velmi pekne dakujem!!!

1. Do živnosti musíš doplniť - výroba odevov, vyšívanie, sieťotlač, vytvorenie e-shopu - toto všetko sú samostatné činnosti a na všetko treba mať povolenie.
2. Ak už z inej firmy chceš ponúkať ich výrobky na Tvojom e-chope - tak to už je maoobchodná činnosť - rep. predaj tovaru a služieb - ďalšia činnosť, na ktorú treba povolenie.
VladoaKatka
02.12.07,11:27
Teraz som sa dozvedel ze ak chcem znacku riadne zaregistrovat tak nestaci aby som ju vydaval len cez zivnost ale musim mat S.R.O.cku, reklamnu agenturu. Co je na tom pravdy? Som s toho zmateny...:( Dakujem!

Na zabezpečenie ochrannej vlastnej ochrannej známky - teda značky - nie je podmienka mať s.r.o.. Vydanie ochrannej značky nie je podmienené akýmsi ručením - trebárs ako pri s.r.o.
Platný živnostenský list - je tiež oprávnenie na podnikanie.
martinkovic
02.12.07,16:11
Pisal som priblizne 200 tis. pozeral som si ceny a dost kvalitny stroj na vysivanie okolo 120 tis. a nie je este iste ci budem mat este sietotlac, rozhodujem sa aj medzi sublimaciou a rezacim plotrom + termolis, na flock a flex. Vybavenie ochrannej znamky dalsich priblizne 10 tis. Takze do tych 200 - 250 tis. by sa to malo dat, pripadne aj viac. A odevy (tricka, mikiny a pod) nechcem vyrabat ale len nakupovat a "upravit". Ale o cenu tu nejde. V tomto smere som ako to povedat, zaciatocnik a preto sa potrebujem o tom dozvediet co najviac.
Ako som si vsimol tak na toto vsetko treba dost povoleni. A po precitani vacsiny tem tykajucich sa pre a proti s.r.o. a zivnosti som sa rozhodol pre zalozenie spol. s r.o. Dufam ze som si vybral spravne, ale mam este cas na rozmyslenie ak by som sa dozvedeln opat nieco nove.

VladoaKatka a Smith dakujem vam za pomoc :)
martinkovic
05.12.07,19:43
Tak diki za pomoc, take lahke to asi nebude... :(
martinkovic
13.12.07,18:57
Este raz vam chcem vsetkych podakovat za pomoc! Papiere sa uz pomaly vybavuju, snad mi to vsetko vide ako by som chcel ;)
Dakujem
Zoltán Kovács
13.12.07,18:58
Este raz vam chcem vsetkych podakovat za pomoc! Papiere sa uz pomaly vybavuju, snad mi to vsetko vide ako by som chcel ;)
Dakujem

Držím palce.....
VladoaKatka
14.12.07,04:01
Este raz vam chcem vsetkych podakovat za pomoc! Papiere sa uz pomaly vybavuju, snad mi to vsetko vide ako by som chcel ;)
Dakujem
Držím palce, aby sa Ti podatrilo dotiahnúť Tvôj zámer k Tvojej spokojnosti.
Môžno, že sa aj stretneme na nejakej výstave odevákov.
LuluBeh
22.05.13,17:12
Ahojte. Dnes som si citala vase prispevky a aj ja planujem zalozenie svojej znacky. Tieto prispevky su uz dost stare a preto by som sa chcela spytat (ak este niekto z vas tuto stranku navstevuje), ze ci v tom pokracujete, ake boli zaciatky.... Viem, ze dnes je to o to narocnejsie, kedze trh je plny kadejakych veci, no pracovat s modou a tvorit nieco nove bol vzdy moj sen a teraz je najvyssi cas si ho zacat plnit. Vedeli by ste mi poradit, ako najlepsie zacat? Poznate nejake dielne, kde sa oplati dat sit vlastny tovar, pokial neplanujem sit doma? Velmi pekne dakujem za odpovede a pomoc