zuja
21.11.07,21:07
Ahojte. Napadá niekoho riešenie môjho problému? Dostali sme zákazku vo Švédsku, a zamestnali sme dvoch ľudí na dohodu o výkone práce. Odviedla som do sociálnej poistovne úrazové a garančné poistenie z výšky ich odmeny a teraz som zistila, ze som mala platiť vo Švédsku a nie na Slovensku. E 101 v prípade vyslania zamestnanca do zahraničia sa vraj vystavuje len ak ide o TPP alebo ak si zamestnanec na dohodu plati dobrovoľne odvody do sociálnej poisťovne. A naši zamestnaci na dohodu si neplatia nič. Čo treba robiť v takomto prípade? Hrozia mi nejaké sankcie zo strany slovenskej sociálnej poiťovne? Má niekto skúsenosti s platením odvodov do iného štátu EÚ. Ďakujem za všetky odpovede.
zuja
23.11.07,15:26
nevie mi nikto poradiť?
zuja
23.11.07,15:34
nevie mi nikto odpovedať prosím?
zuja
23.11.07,15:41
nevie mi nikto odpovedať prosím?
ebeš
24.11.07,03:38
Zo strany SP Ti žiadne sankcie nehrozia. Problém mohol nastať vo Švédsku,
kde si tie prípadné odvody mala platiť a neplatila./ neviem či forma našej Dohody o vykonaní práce zakladá vo Švédsku odvodovú povinnosť/
zuja
24.11.07,15:39
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, skúsim si zistiť ako je to s tymi odvodmi v prípade dohody o VP vo Švédsku. Trápi ma to hlavne preto, že mi nie je jasné ako by sa potom riešil prípadný pracovný úraz....
ebeš
24.11.07,19:50
Zákon je jedno a kontakty druhá vec.
Poznám podobný prípad. Zamestnanec robil na dohodu o vykonaní práce v krajine EÚ, kde sa mu stal pracovný úraz, v dôsledku čoho bol dlhodobo PN.
Odvody sa za neho platili do našej SP, čo mu samozrejme bolo málo platné, keďže nemal miesto výkonu prace na Slovensku.
Vďaka nadštandartným kontaktom sa mu ako DOHODÁROVI a SO SPATNOU PLATNOSŤOU O ROK/ výnimku udelilo MPSVaR / podarilo vybaviť formulár E 101 a SP mu vyplatila úrazový príplatok.