Stela2007
21.11.07,22:26
Potrebovala by som poradit, ci je mozne ziskat pozicku od nejakej doveryhodnej financnej institucie, aj ked som nezamestnana. Problem je totiz v tom, ze by som potrebovala pozicku okolo 100.000,- Sk, avsak pracujem v zahranici (na cierno) a neviem dolozit doklad o prijme. Nemam problem pozicku splacat, len ju dostat. Nie su nejake moznosti v Stavebnom sporeni ? Nevyzna sa v tom niekto?
Jana2004
21.11.07,21:42
VUB dáva dokona bez zdokladovania príjmu myslím že do 300.000,00, chce to len 1 ručiteľa. Od podania majú 3 dni na vybavenie. Úroková sadzba 10,4 alebo 10,6. Treba 2 doklady na preukázanie totožnosti.
Mirka123
22.11.07,08:13
Potrebovala by som poradit, ci je mozne ziskat pozicku od nejakej doveryhodnej financnej institucie, aj ked som nezamestnana. Problem je totiz v tom, ze by som potrebovala pozicku okolo 100.000,- Sk, avsak pracujem v zahranici (na cierno) a neviem dolozit doklad o prijme. Nemam problem pozicku splacat, len ju dostat. Nie su nejake moznosti v Stavebnom sporeni ? Nevyzna sa v tom niekto?

Poobzeraj sa po spotrebných úveroch bez dokladovania príjmu. Skús tú VUB alebo Tatra banku či ČSOB.
Do úverov s nebankovými "požičovňami" by som sa nepúšťala, iba ak by som nemala už inú možnosť. Je to dosť nevýhodné a aj riskantné.
Prajem veľa šťastia
Mirka
mato1219
22.11.07,13:26
Tie pôžičky poskytujú aj na podnikateľské účely alebo je to len pre FO?
willma
22.11.07,15:43
Poobzeraj sa po spotrebných úveroch bez dokladovania príjmu. Skús tú VUB alebo Tatra banku či ČSOB.
Do úverov s nebankovými "požičovňami" by som sa nepúšťala, iba ak by som nemala už inú možnosť. Je to dosť nevýhodné a aj riskantné.
Prajem veľa šťastia
Mirkaani keby som nemala inú možnosť, nezabúdajte, že je tam ručenie nehnuteľnosťou, o ktorú sa dá veľmi jednoducho prísť.
mato1219
22.11.07,20:32
Ja som sa zle vyjadril, mal som na mysli banky a nie nebankové subjekty.
Stela2007
22.11.07,21:00
No bohuzial v kazdej banke, aj ked nemusite dokladovat prijem, tak musite mat aspon 4 mesiace poukazovany na ucet prijem od aktualneho zamestnavatela. Co ja samozrejme tiez nemam, kedze pracujem v zahranici na cierno. Tak sa mi zda, ze v mojom pripade nemam sancu ziskat pozicku nikde, aj ked by som ju splacat vedela.
7iro
23.11.07,12:25
A čo ručenie 3.tou osobou?
lubos.tinak
23.11.07,12:31
No bohuzial v kazdej banke, aj ked nemusite dokladovat prijem, tak musite mat aspon 4 mesiace poukazovany na ucet prijem od aktualneho zamestnavatela. Co ja samozrejme tiez nemam, kedze pracujem v zahranici na cierno. Tak sa mi zda, ze v mojom pripade nemam sancu ziskat pozicku nikde, aj ked by som ju splacat vedela.

Ak by ste vedeli založiť nehnuteľnosť, tak môžete získať americkú hypotéku (v jednej ľudovej banke) len na základe čestného vyhlásenia, že váš príjem je dostatočný na splácanie úveru.
willma
23.11.07,12:34
a to mi chceš povedať, že nespravia kuk do úverového registra, nedajú dotaz do sociálnej poisťovne, resp. na daňový úrad.
lubos.tinak
23.11.07,12:58
a to mi chceš povedať, že nespravia kuk do úverového registra, nedajú dotaz do sociálnej poisťovne, resp. na daňový úrad.

Kuki sa robia, ale len z dôvodu či dotyčný nemá podlžnosti voči štátnym úradom, alebo iným bankám. No neoveruje sa či dotyčný uviedol správnu výšku platu/príjmu na splácanie a na životné minimum. Žiadateľ len vyhlási, že jeho príjem dosť veľký. No na druhej strane je výška úveru obmedzená do 50% z hodnoty nehnuteľnosti (v niektorých regiónoch max. 20%).