bui
21.11.07,23:56
Mame tuzemskeho dodavatela sluzieb ktory nam fakturuje inzinierske prace vykonavane na zahranicnych projektoch. Podla zmluvy sa fakturuje v EUR.
Teraz sa stali platcom DPH a na fakture vycislili zaklad dane v EUR, DPH v EUR, DPH v Sk prepocitanu kuzom DODANIA SLUZBY, a celkvu sumu v EUR.

Ja pouzivam program OMEGA a ten automaticky pri zadavni doslej faktury vyplni dva kurzy
..kurz DPH zo dna prijatia faktury a
..kurz pre DPH zo dna vystavenia faktury.
Pokusila som sa fakturu nahodit, no vypisuje mi to chybu, pretoze zaklad dane sa prepocita prvym kurzom..teda zo dna prijatia faktury, rovnako aj suma celkom..ale suma DPH sa prepocita kurzom pre DPH, teda dnom vystavenia faktury..a tym automaticky nesedi MD a Dal. Mate s tym niekto skusenosti?

No co este nesedi je tiez suma DPH v Sk zauctovana mnou a suma DPH v Sk vycislena na fakture..kedze Omega pouzije kurz vystavenia faktury a dodavatel pouzil kurz dodania sluzby. Co robit:mee:...je faktura ok? netreba ju vratit?
liba2
22.11.07,04:18
Ja mám takú informáciu a tak to aj zapisujem u tuzemských DF na CM, že obidva dátumy: vystavenia+prijatia zapíšem dátum dodania, t.j. dátum ktorým je DF prepočítaná na CM u dodávateľa. Potom to ide bezproblémov zaúčtovať v správnej sume DPH aj fa celkom.
bui
22.11.07,21:00
Takze to tam mam natvrdo prepisat? Myslim kurz.
A potom aj faktura od dodavatela je v poriadku?teda ze DPH prpocital kurzom dodania?

Datum vystavenia faktury by to bolo v pripade, ze by islo o fakturu zo zahranicia?
liba2
22.11.07,22:35
Takze to tam mam natvrdo prepisat? Myslim kurz.
A potom aj faktura od dodavatela je v poriadku?teda ze DPH prpocital kurzom dodania?

Datum vystavenia faktury by to bolo v pripade, ze by islo o fakturu zo zahranicia?
Prečo natvrdo... ?? Fa je prepočítaná dátumom dodania - uvádzaš. Tak tento kurz si daj do kurzového lístka a fa zapíš dátumom dodania, tým dostaneš do výpočtov kurz ktorý potrebuješ.
Prečo dodávateľ použil tento kurz - to my tu nevyriešime, to treba konzultovať s ním.
Alebo si zavolaj do krosu - čo ti oni poradia.... a potom daj aj nám ostatným vedieť čo si zistila.