janos_acc
22.11.07,06:53
mimotemy
Prvy krat som poziadal o pomoc poradu.sk, ale zial tweety napisala (VIP clen) carovnu formulku, ktora mi nepomohla a nikto mi nenapisal odpoved ma moju otazku...??? Som zaciatocnik, priznavam, problem som si vyriesil sam na inom web-e. VIP clenovia su ludia ktori su na vyssej urovni, vsetkemu rozumeju a vybavia kazdeho zaciatocnika a dopo, dovi, pomoz si sam. Cize tento web je dobry pre profesionalov pre tzv. VIP clenov ale nie pre mna. Mozno som to cele zle pochopil, no na druhej strane kazdy by mal dostat rovnaku pomoc a nie pouzivat carovne formulky na zrusenie pre nich nevyhovujucich otazok. DOPO, DOVI
mimotemy
Braňo
22.11.07,05:59
Ahoj janos. Porada je určite pre všetkých. Nesúď podľa jednej reakcie ani človeka ani celú poradu. Kedykoľvek sme ochotní Ti pomôcť, treba sa pýtať. ;) Pozeral som, že Tweety Ti odpovedala presne a fundovane. Skutočne to je na riadku 410.
sway
22.11.07,06:00
mimotemy
Prvy krat som poziadal o pomoc poradu.sk, ale zial tweety napisala (VIP clen) carovnu formulku, ktora mi nepomohla a nikto mi nenapisal odpoved ma moju otazku...??? Som zaciatocnik, priznavam, problem som si vyriesil sam na inom web-e. VIP clenovia su ludia ktori su na vyssej urovni, vsetkemu rozumeju a vybavia kazdeho zaciatocnika a dopo, dovi, pomoz si sam. Cize tento web je dobry pre profesionalov pre tzv. VIP clenov ale nie pre mna. Mozno som to cele zle pochopil, no na druhej strane kazdy by mal dostat rovnaku pomoc a nie pouzivat carovne formulky na zrusenie pre nich nevyhovujucich otazok. DOPO, DOVI
mimotemy
Mne sa veru nezdá, že Ti nepomohla...
http://www.porada.sk/t65525-opravne-danove-priznanie-2006-a.html#post573632

ak Ti nebolo jasné z jej odpovede čo robiť, mal si diskutovať ďalej, a nie sa uraziť...., je tu bežné že sa radíme a myslím, že tu sa dočká rady každý, len treba mať k veci normálny prístup.... a spýtať sa...;);)
VladoaKatka
22.11.07,06:02
Ja som tiež bola začiatočníčka a ešte aj som. Musím zastať Tweety a všetkých ostatných VIP, ako si Ty napísal a všetkých poraďákov a J-SMember, že zadať otázku a myslieť si , že hneď do 15 minúť budeš mať odpoveď, je trochu detinské - Chcem to hneď . Uvedom si, že je obdobie DPH, blíži sa koniec roka a každý jeden účtovník professionál, amatér aj začiatočník má dosť práce. Tweety Ti odpovedala, ak si nebol spokojný alebo si tomu nerozumel mal si pýtať odpoveď "po lopate", teda jednoduchšiu.
Prvú tému zadal pred 24 hodinami, možno práve Tí, ktorý Ti môžu odpovedať alebo aj chcú včera nemali čas.
mysimis
22.11.07,06:03
mimotemy
Prvy krat som poziadal o pomoc poradu.sk, ale zial tweety napisala (VIP clen) carovnu formulku, ktora mi nepomohla a nikto mi nenapisal odpoved ma moju otazku...??? Som zaciatocnik, priznavam, problem som si vyriesil sam na inom web-e. VIP clenovia su ludia ktori su na vyssej urovni, vsetkemu rozumeju a vybavia kazdeho zaciatocnika a dopo, dovi, pomoz si sam. Cize tento web je dobry pre profesionalov pre tzv. VIP clenov ale nie pre mna. Mozno som to cele zle pochopil, no na druhej strane kazdy by mal dostat rovnaku pomoc a nie pouzivat carovne formulky na zrusenie pre nich nevyhovujucich otazok. DOPO, DOVI
mimotemy

Tak tentokrát sa zastanem Twety nakoľko je to človek, ktorý poradí pomôže v čomkoľvek. Možno sa stalo, ako sa veľmi často stáva pri začiatočníkoch porady, že zle sformulujú otázku a často ani neviem čo sa pýtajú. Ak sa Ti stalo to, čo popisuješ, že si nerozumel tomu čo Ti bolo odpovedané, mal si dávať ďalšie otázky.
willma
22.11.07,06:03
tiež som pozerala, ale odpoveď od tweety sa mi zdala v poriadku, ak si mal ešte nejaké doplňujúce otázky tak si ich mal sformulovať a napísať, určite by ti bolo podané ďalšie vysvetlenie. A ešte doplním, si zaregistrovaný od marca tohto roku, aj keď si doteraz pravdepodobne konkrétnu pomoc nepotreboval, neverím, že si sa len zaregistroval a za celých 8 mesiacov nenakukol o čom to tu vlastne je.
sway
22.11.07,06:09
no kuk tam.... máš kvalifikovanú odpoveď:

http://www.porada.sk/t65525-opravne-danove-priznanie-2006-a.html#post573632

;):);)
drobeceva
22.11.07,06:27
janos_acc - som veľmi prekvapená z Tvojej reakcie. Spomedzi mnohých veľmi ochotných poraďákov, ktorí už neraz pomohli aj mne, práve TWETTY patrí medzi tých, ktorí veľmi fundovane a promptne reagujú na naše dotazy, otázky, ...Myslím si, že jej neprávom krivdíš.
Heni
22.11.07,09:58
mimotemy
... Som zaciatocnik, priznavam, problem som si vyriesil sam na inom web-e. ...mimotemy

no, prezraď, ktorý web je promptnejší?
evina
22.11.07,10:34
mimotemy
Prvy krat som poziadal o pomoc poradu.sk, ale zial tweety napisala (VIP clen) carovnu formulku, ktora mi nepomohla a nikto mi nenapisal odpoved ma moju otazku...??? Som zaciatocnik, priznavam, problem som si vyriesil sam na inom web-e. VIP clenovia su ludia ktori su na vyssej urovni, vsetkemu rozumeju a vybavia kazdeho zaciatocnika a dopo, dovi, pomoz si sam. Cize tento web je dobry pre profesionalov pre tzv. VIP clenov ale nie pre mna. Mozno som to cele zle pochopil, no na druhej strane kazdy by mal dostat rovnaku pomoc a nie pouzivat carovne formulky na zrusenie pre nich nevyhovujucich otazok. DOPO, DOVI
mimotemy

Pochopil si to veru veľmi zle. Nebudem sa rozpisovať o VIP alebo NEVIP členoch, to už tu bolo tisíckrát, ale nevšimol si si práve to, že väčšina VIP členov radí a radí nie sa pýta - a to nezištne bez nároku na odmenu. Tisíckrát sme tu rozoberali, že keď sa niekomu zdá odpoveď nezrozumiteľná môže sa pýtať po lopate lebo berieme do úvahy, že každý začína, alebo jednoducho nie je účtovník. Myslíš, že napr. tzv. "ľudia na vyššej úrovni, ktorí všetkému rozumejú" sa potrebujú dokola vypytovať napr. aká je nezdaniteľná čiastka na daňovníka pre ten-ktorý rok?

Prečo to píšem? Lebo doteraz som brala takéto príspevky jedných okom dnu druhým von. Teraz sa mi to zdá príliš egoistické a rozmaznané z Tvojej strany, ak je niekto na prvýkrát s niečím nespokojný, neupozorní na nič a hneď vystúpi negatívne a osočí druhých.

Mám dve zásady porozmýšľaj nad nimi:
1.Snažím sa nerobiť druhým to, čo nemám rada ak niekto robí mne

2. Nekritizujem nikdy tam, kde nepriložím ruku k dielu.
mysimis
22.11.07,11:01
Janos_acc, ruku na srdce, mám pocit, že Ty si vôbec nerozumel odpovedi, ktorú Ti Tweety napísala, ale to nie z dôvodu, že by tá odpoveď nebola fundovaná, ale preto, že sa v tejto problematike vôbec nevyznáš. Mal si sa potom obrátiť na účtovnícku a tá by Ti hneď uvedené dodatočné DP vypísala tak ako má byť a uplatnila by Ti aj stratu z minulých rokov.
ZlaticaB
22.11.07,11:11
Ešte sa mi nestalo, aby mi ľudia na porade nepomohli. Myslím,že si sa sfučal zbytočne, ak sa odfučiš tak sa skús niečo spýtať možno práve Tweety Ti pomôže. Hoci by si z Tvojej strany zaslúžila aj ospravedlnenie. Nemyslíš?
pracovisko
23.11.07,08:48
Dobre (lucidne) položená otázka je už polovičnou odpoveďou.
sway
23.11.07,09:38
Navrhujem túto tému uzamknúť.

Zbytočne míňame energiu, dotyčný pán janos acc sa už neozve, je zrejme na tom lepšom webe :D:D:D
mysimis
23.11.07,11:50
Janos acc je presne na tom tak ako pani Spodniaková Jarmila. Tiež to tu pokritizovala a viac sa nobjavila.
Zoltán Kovács
23.11.07,12:49
Janos acc je presne na tom tak ako pani Spodniaková Jarmila. Tiež to tu pokritizovala a viac sa nobjavila.

Ale objavil sa, včera okolo 14:28. :D
ZlaticaB
23.11.07,12:57
Ale objavil sa, včera okolo 14:28. :D


Prečítal si čo nato hovoríme, a tichúčko sa stiahol.
plavčík
23.11.07,13:02
MNE PORADA VEĽMI POMOHLA !!! Je pravda že výnimočne som nedostal odpoveď , ale to bola tiež pomoc...musel som sa zamyslieť sám:D.
Chcem sa však zastať práve VIP poraďákov, ktorí sa mi vždy snažili vysvetliť čo kde a ako.

Možno si len zle zadal otázku / to sa stáva aj mne/


ALE SOM RÁD ŽE EXISTUJE PORADA...VĎAKA