ata
03.03.05,11:40
Prosím,o radu,ohľadom dane z motor.vozidiel,neviem nájsť akú čiastku musím uhradiť ak má motor objem 1138...,auto nemáme v podnikaní,ale cestovné náhrady si chceme uplatňovať.Ďakujem
Yvvetta
03.03.05,10:49
Koho je to auto ? Ak je to auto zamestnanca a vysielate ho na prac. cestu, netreba platiť daň a náhradu si uplatňujete.
Katarína STR
03.03.05,10:51
ata
03.03.05,10:53
Dakujem Yvvettka,že si tak rýchlo reagovala,vlastníkom auta je manžel živnostník
Yvvetta
03.03.05,11:19
Keď je manžel vlastníkom treba platiť daň ak auto bude používať k živnosti.

Na internete som si našla výšku daní aj čísla účtov. Každé mesto môže mať inú daň. Treba pozrieť príspevky tu v porade. Bolo to už rozobraté aj výšky daní boli spomenuté.
Katarína STR
03.03.05,11:36
Keď je manžel vlastníkom treba platiť daň ak auto bude používať k živnosti.

Na internete som si našla výšku daní aj čísla účtov. Každé mesto môže mať inú daň. Treba pozrieť príspevky tu v porade. Bolo to už rozobraté aj výšky daní boli spomenuté.


Výšku daní pre jednotlivé mestá má v mojom príspevku č. 3
gabina
03.03.05,12:11
Zaujímalo by ma ... či, ak mám auto zapísane na seba.... ako človeka....a potrebujem urobiť zopár ciest ako živnostníčka..... či musím platiť cestnú daň .....
Auto ani pohonné hmoty nedávam do nákladov firmy.... len cesťáky.... ?????
vopred vďaka....
Stále je plno podnikateľov, ktorí neplatia cestnú daň v takom prípade ako som popísala....
annab
04.03.05,15:09
ja som v tomto trochu laik mam auto mam zaplatenu cestnu dan 2004 nemam auto zahlasene na policii ze som zivnostnik cize je stale na sukr. osobu ale na mna co mozem dat do nakladov? blocky na benzin? aj cestaky? a ked cestaky tak akym cislom mam vynasobit km ? dakujem
hron
05.03.05,07:46
Zaujímalo by ma ... či, ak mám auto zapísane na seba.... ako človeka....a potrebujem urobiť zopár ciest ako živnostníčka..... či musím platiť cestnú daň .....
Auto ani pohonné hmoty nedávam do nákladov firmy.... len cesťáky.... ?????
vopred vďaka....
Stále je plno podnikateľov, ktorí neplatia cestnú daň v takom prípade ako som popísala....
:-), mi to pripomina nedavne slova jedneho ministra. Ze neplatil, lebo mnihi neplatili.
Zivnostnik uz davno nie je clovek. Je zivnostnik a tym padom ako zivnostnik plati cestnu dan, ak ma v aspon jednom cestaku pouzitie sukromneho auta.