Iwett
22.11.07,09:47
ahojte poraďaci, práve spracuvavam mzdy a chcem sa spýtať na jednu vec:
ked máme brigádnikoch na DVP, vyplatí sa im dohodnutá odmena za vykonanú prácu v hrubom a za nich odvedie firma daň, alebo sa im vyplatí odmena - zrážková daň? Robím to tak, že sa vyplatí len čistá mzda. A bolo mi povedané, že to nieje správne, že zrážkovú daň platí firma z vyplatených odmien. A ešte: ked je odmena vyplatená v 10/2007, budú figurovať dohodári na vyplatnej listine za 10/2007? Alebo mali byť už za september ako ostatní zamestnanci, že výplata za 9/2007 vyplatená v 10/2007? Namám v tomto už dlhšie celkom jasno.
Ďakujem za radu a prajem príjemný deň
Marta V
22.11.07,08:51
V dohode sa uvedie hrubá mzda, ale vyplatí sa im mzda očistená o daň, ktorú organizácia odvedie na daňový úrad. Vyplatí sa v tom mesiaci ako je uvedené v dohode. Ak prácu vykonáva v októbri, tak v októbrovej výplate v novembri.
Zita4
22.11.07,08:53
1. Zrážkovú daň odvádzaš z odmeny zamestnanca, ktorý nemá uplatnenú základnú odpočítateľnú položku na daň a zároveň v mesiaci, za ktorý dostáva odmenu, nemal u vás príjem vyšší ako 5000 Sk. Inak sa zdaňuje preddavkovou daňou.
2. Keď spracovávaš v októbri výplatu za september, vyplatíš aj dohody za september.
Iwett
22.11.07,09:08
V dohode sa uvedie hrubá mzda, ale vyplatí sa im mzda očistená o daň, ktorú organizácia odvedie na daňový úrad. Vyplatí sa v tom mesiaci ako je uvedené v dohode. Ak prácu vykonáva v októbri, tak v októbrovej výplate v novembri.
a ak prácu vykonáva v napr. oktobri, odmena vyplatená v novembri, vo výplatách bude za oktober či za november
Zita4
22.11.07,09:14
Vo výplate za október ako všetci ostatní zamestnanci.
Iwett
22.11.07,09:16
Pre zita4: ja sa tu ešte neviem odrientovať dobre, dakujem za odpoved, len dohody za september sú tie čo sa v septembri vyplacali, alebo čo sa vykonavali. dík.
Iwett
22.11.07,09:17
Vo výplate za október ako všetci ostatní zamestnanci.
dakujem ešte raz....
veronikasad
22.11.07,09:25
a ak prácu vykonáva v napr. oktobri, odmena vyplatená v novembri, vo výplatách bude za oktober či za november
v spracovaní výplat za október, ale do prehľadu na DU mi ju SW dáva až v novembri

--------
Veronika
Iwett
22.11.07,09:39
dakujem veľmi pekne za radu......pekný deň