Natka
22.11.07,11:02
Na bankový účet prijala SZČO zálohu z Poľska - nepodnikateľ, na ubytovanie na SR. Na bank.výpise je "čiastka" 150 EUR ale hneď pod tým je "ekvivalent" 4,972,65 Sk. Mňa by zaujímalo, ako mám vystaviť faktúru k prijatej zálohe, pravdepodobne, keď Poliak nie je podnikateľ, tak to bude vystavené s DPH, ale teraz neviem, či v Sk alebo v EUR. Poraďte mi prosím vás.
Natka
22.11.07,12:29
Na bankový účet prijala SZČO zálohu z Poľska - nepodnikateľ, na ubytovanie na SR. Na bank.výpise je "čiastka" 150 EUR ale hneď pod tým je "ekvivalent" 4,972,65 Sk. Mňa by zaujímalo, ako mám vystaviť faktúru k prijatej zálohe, pravdepodobne, keď Poliak nie je podnikateľ, tak to bude vystavené s DPH, ale teraz neviem, či v Sk alebo v EUR. Poraďte mi prosím vás.pomôže mi niekto, prosím?
Dúšava
22.11.07,13:01
Čiastka bola uhradená v EUR, ekvivalent banka uvádza, lebo to vyplýva zo zákona. Faktúru by som vystavila v EUR, bude uhradená,
vznikne kurzový rozdiel. V prípade vystavenia v SK Ti bude vychádzať nedoplatok, alebo preplatok, podľa aktuálneho kurzu.
Nepodarí sa ti dostať na presnú čiastku.
Natka
23.11.07,10:53
Čiastka bola uhradená v EUR, ekvivalent banka uvádza, lebo to vyplýva zo zákona. Faktúru by som vystavila v EUR, bude uhradená,
vznikne kurzový rozdiel. V prípade vystavenia v SK Ti bude vychádzať nedoplatok, alebo preplatok, podľa aktuálneho kurzu.
Nepodarí sa ti dostať na presnú čiastku.Áno, máš pravdu,včera som to už musela súrne vyriešiť,vystavila som v EUR a mám program ALFA, krásne mi na faktúre rozpísalo prepočet EUR na SK, aj rozpis DPH s konečnou čiastkou v SK takou, ako bola na výpise z BÚ až do haliera :o)