Mirra
22.11.07,12:02
Prosím o radu z oblasti medzinárodného zdaňovania. Živnostník z ČR nám fakturoval technické poradenstvo na jednom projekte. Ide automaticky o príjem podľa §16/1c alebo je dôležité, kde bolo fyzicky poradenstvo vykonané (zmluvu mi ešte nedoručili)??? Aký bude ďalší postup? V prípade, že ide o služby vykonávané na území SR, tak použijem §43 a zrazím mu daň? V akej výške? Predpokladám, že 19% podľa zákona o DzP SR, pretože to nie je príjem, ktorý by bol predmetom zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia. Pre českého živnostníka je potom tento príjem úplne vylúčený zo zdanenia v ČR? Čím viacej túto problematiku študujem, tým viacej som confused... Ďakujem všetkým dobrým dušiam, ktoré mi to pomôžu vyjasniť... Ďďďď...
Mirra
22.11.07,15:07
nenájde sa žiaden odborník na túto problematiku??? :confused::confused::confused: :mee::mee::mee:
KEJKA
22.11.07,18:01
počkaj na zmluvu....popíš problém. Príliš veľa otázok a nejasné zadanie...sorry.
Mirra
23.11.07,08:14
ok, skúsim postupne od začiatku. Mám faktúru od českého živnostníka na technické poradenstvo pri projekte. Čo s ňou? Čo ma zaujíma ako prvé?
Katarína Cigánová
23.11.07,08:42
ako prve ta zaujíma zmluva , zmluva , zmluva . Bez toho neposúdiš čo vlastne kto robil , pre kojho robil , kde sa práca vykonala kedy sa vykonala.
Je to dosť náročná problematika.
Mirra
23.11.07,09:34
Viem, že je to náročné, práve preto prosím skúsených poraďákov o radu ;).
Skúsim teda upresniť.
Čo robil: V skratke sa dá povedať - konštrukčné práce v strojárenstve.
Kto robil: český živnostník sám osobne participoval na výrobnom projekte , ktorý skončil úspešne a produkt sa predal.
Pre koho robil: pre slovenskú s.r.o., ktorá produkt predala tretej osobe.
Kde sa práca vykonala: na Slovensku
Kedy sa práca vykonala: toto bol jednorázový projekt cca 2 mesiace. V budúcnosti bude tých projektov viacej.
Verím, že je to presnejšie...