Eva99
22.11.07,11:28
Konateľ s.r.o. nechtiac uhradil odvody zo svojho súkromného účtu. Ak by som ich účtovala cez pokladňu, na základe čoho? Nemusím priložiť nejaký doklad?
veronikasad
22.11.07,10:30
Úhradu odvodov zaúčtuješ cez interný doklad, ku ktorému priložíš kopiu súkromného účtu konatela.

--------
Veronika
Eva99
22.11.07,10:34
Úhradu odvodov zaúčtuješ cez interný doklad, ku ktorému priložíš kopiu súkromného účtu konatela.

--------
Veronika

V internom budem účtovať voči 211???
irma1
22.11.07,10:36
Ja by som previedla príslušnú sumu z firemného účtu na jeho súkromný, priložila by som kópiu jeho súkromného účtu a účtovala by som ako zvyčajne.
Eva99
22.11.07,11:01
Ja by som previedla príslušnú sumu z firemného účtu na jeho súkromný, priložila by som kópiu jeho súkromného účtu a účtovala by som ako zvyčajne.

Celkom nerozumiem :o
Odvody účtujem v bank. výpise 336/221. Ako zaúčtujem prevod na súkromný účet konateľa? A ako budem účtovať na jeho účte???
Eva99
22.11.07,11:04
Aha, alebo myslíš, že tú sumu, ktorú prevediem rovno rozúčtujem ako odvody? A bude to tak v poriadku?
irma1
22.11.07,11:11
Aha, alebo myslíš, že tú sumu, ktorú prevediem rovno rozúčtujem ako odvody? A bude to tak v poriadku?


Myslím, že áno. Poisťovne svoje peniaze dostanú, tie by Ťa naháňať nemali. Pre istotu im môžeš napísať list, v ktorom im oznámiš, z ktorého účtu dostali odvody a že to bolo omylom atď.
A komu inému by to mohlo vadiť?
irma1
22.11.07,11:12
Celkom nerozumiem :o
Odvody účtujem v bank. výpise 336/221. Ako zaúčtujem prevod na súkromný účet konateľa? A ako budem účtovať na jeho účte???

Tuto si ma zmiatla. Ty účtuješ na jeho účte? Myslela som si, že to je súkromný účet.
Eva99
22.11.07,11:14
Myslím, že áno. Poisťovne svoje peniaze dostanú, tie by Ťa naháňať nemali. Pre istotu im môžeš napísať list, v ktorom im oznámiš, z ktorého účtu dostali odvody a že to bolo omylom atď.
A komu inému by to mohlo vadiť?

Napríklad kontrole. Neviem, či je výpis z cudzieho účtu dostatočný doklad do účtovníctva...
Eva99
22.11.07,11:16
Celkom nerozumiem :o
Odvody účtujem v bank. výpise 336/221. Ako zaúčtujem prevod na súkromný účet konateľa? A ako budem účtovať na jeho účte???

Tuto si ma zmiatla. Ty účtuješ na jeho účte? Myslela som si, že to je súkromný účet.

Nie, neúčtujem. Práve preto som sa pýtala, že ako môžem účtovať na jeho účte. Ale potom som Ťa už pochopila, že z firemného rovno na poistenie...
irma1
22.11.07,11:22
Napríklad kontrole. Neviem, či je výpis z cudzieho účtu dostatočný doklad do účtovníctva...


Nenapadá mi, akej kontrole by to mohlo vadiť. Daňovej určite nie, lebo účtuješ MD 336 a nie 5.., HV ani základ dane to neovplyvňuje.
Iba ak kontrole z nejakej poisťovne, ak by nedostali peniaze.
Eva99
22.11.07,11:25
Nenapadá mi, akej kontrole by to mohlo vadiť. Daňovej určite nie, lebo účtuješ MD 336 a nie 5.., HV ani základ dane to neovplyvňuje.
Iba ak kontrole z nejakej poisťovne, ak by nedostali peniaze.

Ok, spravím to teda tak. Ďakujem :)
Zoltán Kovács
22.11.07,12:02
Nenapadá mi, akej kontrole by to mohlo vadiť. Daňovej určite nie, lebo účtuješ MD 336 a nie 5.., HV ani základ dane to neovplyvňuje.
Iba ak kontrole z nejakej poisťovne, ak by nedostali peniaze.

A čo ak daň.kontrola vytkne nedodržanie postupov účtovania pre PÚ?
irma1
22.11.07,12:14
A čo ak daň.kontrola vytkne nedodržanie postupov účtovania pre PÚ?

Uhm, to by možno mohla, ale myslím si, že ak takéto chyby nebudú mať na každej druhej strane bankových výpisov a účtovníctvo by sa tým stalo neprehľadné, tak sa do toho nikto navážať nebude.
Vychádzam z predpokladu, že je to chyba, ktorá sa stala výnimočne, nie pravidelne sa opakujúci neporiadok.
Zoltán Kovács
22.11.07,12:16
Neúčtoval by som poukázanie peniazov na účet konateľa ako úhradu poistného na 336. Nevyrovnávaš svoj záväzok voči poisťovne, ale voči konateľovi.
Postupoval by som nasledovne. Na základe kópie súkromného výpisu konateľa zaúčtujem 336/365, ako záväzok voči konateľovi pomocou interného dokladu. Týmto interným dokladom vyrovnám vlastne záväzok voči poisťovni. A následne prevod na súkromný účet konateľa účtovať ako 365/221.
Eva99
22.11.07,12:44
Ďakujem Vám obom veľmi pekne, urobím to podľa smitha, zdá sa mi to správnejšie. :)