sisnka
22.11.07,12:37
Chcem sa spítať! Klient má vo firme zamestnancov. Vediem mu JÚ v programe MRP. V tomto programe nemám kolonku mzdy zamestnancov ( čisté a poistenie zamestnancov). Môžem mu to pri účtovaní analiticky rozlíšiť, že by som do mzdy dala čisté mydy + poistenie, ktoré si hradí zmestnanec a do platby do fondov : platby ktoré si platí zamestnávateľ + platby za zamestnancov.
Anja111
22.11.07,11:57
Chcem sa spítať! Klient má vo firme zamestnancov. Vediem mu JÚ v programe MRP. V tomto programe nemám kolonku mzdy zamestnancov ( čisté a poistenie zamestnancov). Môžem mu to pri účtovaní analiticky rozlíšiť, že by som do mzdy dala čisté mydy + poistenie, ktoré si hradí zmestnanec a do platby do fondov : platby ktoré si platí zamestnávateľ + platby za zamestnancov.
Áno. Aj ja to tak účtujem.
sisnka
22.11.07,12:49
Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď.
Zoltán Kovács
22.11.07,12:54
Chcem sa spítať! Klient má vo firme zamestnancov. Vediem mu JÚ v programe MRP. V tomto programe nemám kolonku mzdy zamestnancov ( čisté a poistenie zamestnancov). Môžem mu to pri účtovaní analiticky rozlíšiť, že by som do mzdy dala čisté mydy + poistenie, ktoré si hradí zmestnanec a do platby do fondov : platby ktoré si platí zamestnávateľ + platby za zamestnancov.
A podľa správnosti a postupov účtovania pre JÚ sa aj takto má. Kolónka mzdy v peňažnom denníku má obsahovať hrubé mzdy. Teda do tejto kolónky sa uvádzajú čistá mzda vyplatená, daň zo mzdy, a odvody strhávané zamestnancovi.

Neviem či účtuješ v DOS alebo WIN verzii.
sisnka
22.11.07,17:41
Účtujem v DOS verzii
Zoltán Kovács
22.11.07,17:43
Účtujem v DOS verzii

Myslel som, že ti pomôžem aj s konkrétnymi kódmi pohybov, ale ja DOS verziu nepoužívam už 3-4 roky, a preto novšie verzie neovládam.
Anja111
23.11.07,05:58
Pridám teda aj kódy:
23 - Mzdy zamestnancom
24 - Platby do fondov SP, ZP
sisnka
23.11.07,07:07
A môžte mi napísať aj kódy pri účtovaní vo WIN verzii?