Macy32
22.11.07,11:39
Chcem Vás poprosiť o pomoc. Zamestnanec dal žiadosť o rozviazanie PP dohodou, zamestnávateľ mu ju ale odmietol podpísať a zatiaľ sa nevyjadril. Zaujíma ma, či je nejaká doba do ktorej sa zamestnávateľ musí zamestnancovi vyjadriť. Ďalej ma zaujíma, či sa môže odvolať na to, že má odpracovaných cca 80h týždenne. Ďakujem
Chobot
22.11.07,10:54
Chcem Vás poprosiť o pomoc. Zamestnanec dal žiadosť o rozviazanie PP dohodou, zamestnávateľ mu ju ale odmietol podpísať a zatiaľ sa nevyjadril. Zaujíma ma, či je nejaká doba do ktorej sa zamestnávateľ musí zamestnancovi vyjadriť. Ďalej ma zaujíma, či sa môže odvolať na to, že má odpracovaných cca 80h týždenne. Ďakujem

Pokiaľ sa k návrhu dohody zamestnávateľ nevyjadrí, to znamená, že žiadna dohoda sa neuzavrela, teda zamestnanec nemôže skončiť, musí dať výpoveď. Neexistuje žiadna doba, dokedy by sa mal vyjadriť, dokonca ako som uviedol, ani sa nemusí vyjadriť. Nie je to povinnosť.

Odpracovaných 80 hodín týždenne je pre výpoveď alebo dohodu irelelevantných. Môže akurát žiadať preplatiť nadčasové hodiny.
chlap
22.11.07,12:09
Chcem Vás poprosiť o pomoc. Zamestnanec dal žiadosť o rozviazanie PP dohodou, zamestnávateľ mu ju ale odmietol podpísať a zatiaľ sa nevyjadril. Zaujíma ma, či je nejaká doba do ktorej sa zamestnávateľ musí zamestnancovi vyjadriť. Ďalej ma zaujíma, či sa môže odvolať na to, že má odpracovaných cca 80h týždenne. Ďakujem

Slovo "DOHODA" je odvodené od slovesa "DOHODNÚŤ SA" ...... a dohodnúť sa znamená, že dve (alebo viac) strán sa dobrovoľne na niečom dohodne. Niekto sa s niekým dohodne za 5 minút a niekto sa s niekým nedohodne nikdy.