mirva
22.11.07,11:53
Dobry den, urcite toto nepatri do jednoducheho uctovnictva, ale neviem kam to zaradit a potrebujem poradit. Moj znamy dostal od sudu predvolanie ohladom vyzivneho na dieta. Ide o to ze chcu od neho aby zdokladoval prijem. Od minuleho roka je SZCO a on nevie aky prijem ma zdokladovat kedze je SZCO.
Podla mna tam patri potvredenie z danoveho o prijme za rok 2006. Je to tak?
Dakujem
bv_alexandra
22.11.07,11:09
Áno ak jeho príjmy plynú len z činnosti SZČO jeho potvrdením o príjme je daňové priznanie;)
vikinka
22.11.07,11:12
Áno,potvrdenie o podaní DP.Niekto vyžaduje aj výpis z DP,ktorý sa predkladá SP.
veronikasad
22.11.07,11:16
Dobry den, urcite toto nepatri do jednoducheho uctovnictva, ale neviem kam to zaradit a potrebujem poradit. Moj znamy dostal od sudu predvolanie ohladom vyzivneho na dieta. Ide o to ze chcu od neho aby zdokladoval prijem. Od minuleho roka je SZCO a on nevie aky prijem ma zdokladovat kedze je SZCO.
Podla mna tam patri potvredenie z danoveho o prijme za rok 2006. Je to tak?
Dakujem
Nech si vyžiada na DU Výpis z daňového priznania. Na tlačive DU vypíše žiadosť, na sociálne účely by to malo byť bez kolka, inak sa za výpis platí asi 100 sk kolok.

-------
Veronika
Zita5
22.11.07,11:17
Ak to je potvrdenie na súd , tak súd sa neuspokojí len s potvrdením príjmu za rok 2006 , ale bude chcieť vidieť a súčasný príjem roku 2007 . Ja som tento prípad riešila tak , že po zaúčtovaní k danému dňu , som SZČO spracovala Výkaz o príjmoch a výdavkoch a to odovzdal na súde .
mirva
22.11.07,15:21
takze mam dat potvrdenie o prijme za rok 2006 a urobit mu vykaz o prijmoch a vydavkoch za tento rok trebars do polovice novembra
veronikasad
22.11.07,15:35
takze mam dat potvrdenie o prijme za rok 2006 a urobit mu vykaz o prijmoch a vydavkoch za tento rok trebars do polovice novembra
Na predvolaní zo súdu bude mať napísané za aké obdobie od neho príjem požadujú.
Ak aj za rok 2007, urobila by som to len do 31.10. - november nie je celý a môže to skreslovať a ovplyvniť výšku výživného.

-------
Veronika
mirva
22.11.07,16:00
Je tam tusim za rok 2007, ok takze do 31.10. Uz sa tesim na to ako sa budem hrabat v papieroch:(. Je to jeden z tych szco, ktorych vidim raz do roka.