ataner
03.03.05,12:31
Prosím poradíte mi? SZČO chce kúpiť traktor v hodnote 240000Sk od FO.Má FO platiť daň z príjmu? Ďakujem
sway
03.03.05,11:35
Prosím poradíte mi? SZČO chce kúpiť traktor v hodnote 240000Sk od FO.Má FO platiť daň z príjmu? Ďakujem
FO - to je občan? - alebo živnostník? ak občan musí mať nadobúdací doklad napr. 300 000,- potom keď ho predáva za 240 000 neplatí nič,lebo nemá z toho príjem. Ak ho predáva za viac ako ho kúpil z rozdielu musí zaplatiť daň z príjmu - tada podať si DP.
ataner
03.03.05,12:16
Veľmi pekne dakujem už som v obraze, prajem príjemný dník
Katarina
03.03.05,19:20
Prečo by musel občan, keď predáva traktor, ktorý nebol nikdy zaradený do majetku podávať daňové priznanie? Veď ten traktor kúpil už zo zdanených peňazí, resp. ho mohol nadobudnúť reštitúcou.
ondrejvla
03.03.05,19:31
Prečo by musel občan, keď predáva traktor, ktorý nebol nikdy zaradený do majetku podávať daňové priznanie? Veď ten traktor kúpil už zo zdanených peňazí, resp. ho mohol nadobudnúť reštitúcou.Ja viem, že keď predám auto, ktoré som nadobudla pred 11 mesiacmi, a mám z jeho predaj zisk,musím podať DP ako občan a rozdiel dodaniť! Alebo nemám pravdu? Zmenil sa zákon? Už som sa stretla s tým, že DÚ naháňal občana, (pravdepodobne išlo o udanie), že auto kúpil pred 5-6 mesiacmi, predal ho so ziskom a ten nezdanil. Takže uvítam, či je niečo nové, že by sa to už nemuselo, možno že naozaj?
Evanka
03.03.05,20:06
Prosím poradíte mi? SZČO chce kúpiť traktor v hodnote 240000Sk od FO.Má FO platiť daň z príjmu? Ďakujemataner, tato ista otazka bola zadana z tohto isteho nicku aj vcera. Potom vznika z toho tak trochu chaos.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=6486&highlight=traktor
jks
03.03.05,21:36
§9 ods.1, pís.d, hovorí, že od dane je oslobodený príjem z predaja hnuteľnej veci ak nebola zahrnutá do obchodného majetku. V tom prípade platí tá 5-ročná lehota.
Toho občana asi naháňali preto lebo auto používal na podnikanie.
S pozdravom
jks
03.03.05,21:40
To s tým autom do jedného roka bolo ešte v zákone č. 366. V novom zákone to už nevidím, ak to samozrejme nejako nezaobalili v inom §.

Zdravím
Evanka
03.03.05,22:03
To s tým autom do jedného roka bolo ešte v zákone č. 366. V novom zákone to už nevidím, ak to samozrejme nejako nezaobalili v inom §.

ZdravímAno, z noveho zakona to uz vypadlo, takze zakon 595/2003 §9 pism. d) vylucuje z oslobodenia iba prijem z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier. Takze ani prijem za predaj automobilu do 1 roka od kupy nie je predmetom dane.