Zuzana Boháčová
22.11.07,13:17
Dobrý deň,
prosím o radu:
lekáreň kúpila pre pacientov "masážny vankúšik".
Účtujem na 501 - ako krátkodobý hmotný majetok?
Ďakujem
Zoltán Kovács
22.11.07,12:24
Dobrý deň,
prosím o radu:
lekáreň kúpila pre pacientov "masážny vankúšik".
Účtujem na 501 - ako krátkodobý hmotný majetok?
Ďakujem

A načo to slúži? Až keď vieme jeho spôsob použitia ti môžme odsúhlasiť účtovanie.
Zuzana Boháčová
22.11.07,18:51
no kúpili to do lekárne, ako relax pre zakaznikov
tak to chapem
zakaznici za to neplatia
Paula
22.11.07,18:53
no kúpili to do lekárne, ako relax pre zakaznikov
tak to chapem
zakaznici za to neplatia


to si naň sadnú v lekárni a či ako?
Zoltán Kovács
22.11.07,18:55
A čo stála tá sranda?
Paula
22.11.07,19:24
:D .
Zoltán Kovács
22.11.07,19:26
A dá sa to vôbec považovať za náklad na dosiahnutie, udržanie zdaniteľných príjmov?
Zuzana Boháčová
25.11.07,17:13
no tá sranda stála 5242 sk
je to asi preto,aby tam ludia nakupovali, aby sa tam vzdy vratili,lebo sa mozu tešiť na masážny relaxačný vankúšik:cool:
si myslím ja:)
by si nešiel do takej lekárne?;)
Zoltán Kovács
25.11.07,17:20
Nikdy som nechodil rád do lekárne. Ale bohu žial som nútený pravideľne mesačne ich navštíviť, s tým, že pomali ani recept nepotrebujú a vedia aké lieky chcem.
Tá argumentácia je dosť chabá na obhájenie daňovej uznateľnosti.
Zuzana Boháčová
25.11.07,17:45
Nikdy som nechodil rád do lekárne. Ale bohu žial som nútený pravideľne mesačne ich navštíviť, s tým, že pomali ani recept nepotrebujú a vedia aké lieky chcem.
Tá argumentácia je dosť chabá na obhájenie daňovej uznateľnosti.

ty by si to nedal ako nedaňový náklad?:confused::(
joj a ja som uz odpocitala aj DPH:mee::mee:
Zoltán Kovács
25.11.07,17:47
ty by si to nedal ako nedaňový náklad?:confused::(
joj a ja som uz odpocitala aj DPH:mee::mee:

No veru nedal by som. A skôr by som sa spýtal či ten masážny vankušík naozaj sa nachádza v lekárni, alebo "niekde" inde.
KEJKA
25.11.07,17:48
ja by som to uznala...ak je to položené na kresielku pri stole, na ktorom ako obvykle stojí krčah s vodou.... prečo nie.
bepo
25.11.07,19:35
No aby niekto chodil do lekárne len aby si tam posedel na nejakom vankúšiku sa mi zdá dosť uletené. Ale možno sa o ten vankúšik opierajú hlavou pri čakaní v rade :)
Zuzana Boháčová
26.11.07,16:32
ja by som to uznala...ak je to položené na kresielku pri stole, na ktorom ako obvykle stojí krčah s vodou.... prečo nie.

však kejka:)

veď ak to má ten vankúšik v lekárni,tak prečo nie zaúčtovať ako daň.náklad?
keď si lekáreň kúpi tlakomer - nie ako tovar,ale pre pacientov,napríklad má 1x do týždňa bezplatné meranie tlaku zákazníkom..
to je náklad lekárne,všakže?

takže vankúšik (len to je tak trošku smiešne slovo - vankúšik,a dať ho do nákladov),ale keď magisterka z lekárne TVRDÍ,že ho majú v lekárni pre pacientov,však snáď vie že ho tam má... (a nie že sa s ním masíruje doma rodinka)
ja už neviem..:(

možno keď jej príde kontrola z DU,budú aj oni ten vankúšik používať,nie?;) zrelaxujú trošičku
Paula
26.11.07,16:35
mimotemyTá posledná veta stojí za virtuálny bodík :). Bodaj by tak bolo v rámci každej kontroly, nielen v lekárni;)...len aby nemuseli relaxovať z šoku.
Zuzana Boháčová
26.11.07,17:01
mimotemyTá posledná veta stojí za virtuálny bodík :). Bodaj by tak bolo v rámci každej kontroly, nielen v lekárni;)...len aby nemuseli relaxovať z šoku.

:D