phalmo
22.11.07,13:31
Rad by som vas poziadal vase skusenosti s odmenovanim zamestnancov. mam urcit na aku odmenu bude mat narok mzdarka, uctovnicka atd. a neviem prist na nejaky system. poradte mi prosim ten vas. pri ukolovej praci je to jednoduche ale neviem pri administrative. (sef chce co najadresnejsi sposob)

Vdaka
Patrik
bisou
22.11.07,12:37
u nás sa odmeňujú od odpracovaných dní a prihliada za i na celkový zisk firmy.
ZlaticaB
22.11.07,12:40
Vy musíte vedieť nakoľko si práce tej pracovníčky ceníte.
phalmo
22.11.07,14:29
A co odmenovanie projektovych lidrov? napr. 10% po vykupeni pozemkov 30% pri zahajeni realizacie vystavby 60% po kolaudacii
LKV
08.04.10,06:45
Aj ja by som mala otázku ohľadom odmeňovania. Čím ste a inšpirovali pri vypracovávaní systému odmeňovania? Pozerala som na nete, ale tam sú len samé teórie.
monika74
08.04.10,07:58
Aj ja by som mala otázku ohľadom odmeňovania. Čím ste a inšpirovali pri vypracovávaní systému odmeňovania? Pozerala som na nete, ale tam sú len samé teórie.

systém odmeňovania v konkrétnom podniku/firme je limitovaný niekoľkými faktormi, napr.

výška plánovaných osobných nákladov (účet 52 v účtovnej osnove)
druh a charakteristika vykonávaných činností a prác v podniku (prevládajúca manuálna alebo duševná práca)
sektor v ktorom daný podnik podniká (obchod, energetika, financie, farmácie, IT a pod.)
stratégia podniku, následne stratégia HR aj v oblasti odmeňovania,
dopyt a ponuka po jednotlivých druhoch prac. pozícií v regióne, kde sa nachádza podnik
počet zamestnancov v podniku
organizačná štruktúra podniku (podiel manažmentu, administratívy a robotníckych pozícií na celkovom počte zamestnancov)
- ešte príslušná legislatíva (zákonník práce)
- kolektívna zmluva vyššieho stupňa a podniková kolektívna zmluva


atď.
LKV
08.04.10,10:43
Ďakujem Monika:-)

ja by som potrebovala nejaký nápad, inšpiráciu na vytvorenie systému odmeňovania vo výrobnom podniku. Viem, že to si každý podnik koniec koncov musí vytvoriť sám, ale nejaká inšpirácia by s zišla:)
monika74
08.04.10,11:35
Ďakujem Monika:-)

ja by som potrebovala nejaký nápad, inšpiráciu na vytvorenie systému odmeňovania vo výrobnom podniku. Viem, že to si každý podnik koniec koncov musí vytvoriť sám, ale nejaká inšpirácia by s zišla:)

ide o nový podnik t.j. nasadiť nový /prvotný systém odmeňovania alebo potrebujete len tzv. zmenu súčasného odmeňovacieho systému?
LKV
13.04.10,06:23
potrebujeme zmenu súčasného systému odmeňovania.
Chobot
13.04.10,07:08
potrebujeme zmenu súčasného systému odmeňovania.

TAk ho popíš a niekto ti už navrhne, čo by tam zmenil.
gabusss
16.08.10,10:42
aj mňa táto téma zaujíma, takže som za jej obnovenie :)