babula12
22.11.07,13:44
Prosím Vás,;)
čo sú to pripočitateľné položky.
Už ani neviem, kde je sever pretože toto je môj prvý rok a stále sa stretávam s niečím novým. Môžno je to niekomu na smiech, že neviem čo to je, ale NEVIEM:mee:, ale keď poradíte budem VEDIEŤ:)
Ďakujem
Zoltán Kovács
22.11.07,12:47
Prosím Vás,;)
čo sú to pripočitateľné položky.
Už ani neviem, kde je sever pretože toto je môj prvý rok a stále sa stretávam s niečím novým. Môžno je to niekomu na smiech, že neviem čo to je, ale NEVIEM:mee:, ale keď poradíte budem VEDIEŤ:)
Ďakujem

Pripočitateľné položky sú náklady, o korých účtujeme, ale nie sú daňovo uznateľné. Napríklad reprezentačné (účet 513), poskytnuté dary (543), ostatné sociálne náklady nad rámec zákona (528), ostatné pokuty a penále (545).
V daňovom priznaní sa účtovný hospodársky výsledok transformuje na daňový základ. A tieto horeuvedené náklady sú pripočitateľné položky, ktoré z daňového hľadiska nie sú uznané, teda zvyšujú základ dane.
janaGT
22.11.07,12:48
sú to položky, ktoré ti v daňovom priznaní k DzP navyšujú hospod. výsledok pri transformácii na daňový základ.
lubenaj
08.03.09,05:53
Dobrý,

asi to bude smiešne, ale pravdepodobne som urobila chybu i ked ju uz nebudem opravovat v DP PO - spoločník v rámcitelefonnych hovorov mal 110 Sk na charitatívne volanie. Ja som mu tých 110 Sk pripočítala ako pripočitateľnú položku. Pravdepodobne to nie je správne i keď v neprospech PO. Môže mi niekto potvrdiť moje účtovanie alebo vyvrátiť? Ďakujem
Dáša_
08.03.09,06:09
Dobrý,

asi to bude smiešne, ale pravdepodobne som urobila chybu i ked ju uz nebudem opravovat v DP PO - spoločník v rámcitelefonnych hovorov mal 110 Sk na charitatívne volanie. Ja som mu tých 110 Sk pripočítala ako pripočitateľnú položku. Pravdepodobne to nie je správne i keď v neprospech PO. Môže mi niekto potvrdiť moje účtovanie alebo vyvrátiť? Ďakujem

ja volania na hodinu deťom a podobné záležitosti tiež nedávam do nákladov, t.j. pripočítavam k daňovému základu.
KEJKA
08.03.09,06:39
ide o formu poskytnutia darov a tie sú mimo daňového režmu.
lubenaj
08.03.09,08:32
teda vlastne som spravila dobre ak som k základu dane pripočítala tú sumu a potom až z takejto som vyčíslila DzP? Ja som mala info, že dary do určitej výšky môžu byť ako daňové náklady. dakujem za odpoveď.
Braňo
08.03.09,08:51
Doplním ešte nadspotrebu z 501.