Kukuč
22.11.07,13:49
Čím viac hľadám na stránkach DÚ, porade, tým menej som si istá. Poraďte. Živnostník zaregistrovaný na Slovensku. Vykonáva práce pre českú firmu platcu DPH /registrovanú v Čechách na platcu DPH./budovanie tunela, stavba múrov, stierkovanie a pod. Podniká v stavebníctve. Keďže na Slovensku to nie je predmetom dane /Zákon o DPH §15/2/nebudem to dávať do obratu, tak on nebude mať príjem 1 500 000,- Sk, aby sa stal platcom.
Na Slovensku nemá žiadny iný príjem. Len náklady za nákup miešačky, brúsky a pod. Príjem za služby, ktoré spomínam sú vo výške 2 500 000,- Sk, ktoré mu vyplatila česká firma. Čo s tým, čo však v Čechách. Ak niekto viete poraďte.
KEJKA
22.11.07,16:50
SZČO podniká v ČR....tam je ako registrovaný? pre DP aj pre DPH-podľa obratu?
Kukuč
23.11.07,11:30
Nie je registrovaný v ČR na nič. Preto neviem, aký má byť postup. Čo má robiť. Nemá tam ani prevádzku, ani byt, nič. Je občan SR. Díky za všetky odpovede.
Kukuč
23.11.07,11:32
Je občan SR. Nemá tam byt, prevádzku, nič. Nie je zaregistrovaný v Čechách ani daň z príjmov ani DPH. Neviem, čo s tým? Dík za odpovede.
kalkulka
23.11.07,12:45
Podľa mňa sú to práce na nehnuteľnom majetku a teda mal sa registrovať na DÚ v ČR.
kalkulka
23.11.07,12:45
Podľa mňa sú to práce na nehnuteľnom majetku a teda mal sa registrovať na DÚ v ČR. Miesto plnenia je teda v ČR.