Zuzana2007
22.11.07,16:02
Ahoj,

uz takmer rok pracujem v realitnej agenture ako makler. Moja sefova na celu realitku kasle a tak by som chcela od nej odist. Viete mi niekto poradit ake ktoky je treba urobit pri zakladani realitky. Uz som sa na to par lusi pytala no vsetci sa v podstate zhodli na to, ze treba mat bud 5 rokov praxe alebo stavebne alebo pravne vzdelanie.
Napriek tomu neviem ci staci otvorit si zivnost na sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností ( realitná činnosť ) a jednoducho zacat.
V praxi viem ako presne chcem postupovat, no skor si neista v tom ake vsetky doklady k tomu treba.

Este raz vsetkym dakujem za ochotu.

ahoj
Tanče
22.11.07,15:23
Ahoj,

uz takmer rok pracujem v realitnej agenture ako makler. Moja sefova na celu realitku kasle a tak by som chcela od nej odist. Viete mi niekto poradit ake ktoky je treba urobit pri zakladani realitky. Uz som sa na to par lusi pytala no vsetci sa v podstate zhodli na to, ze treba mat bud 5 rokov praxe alebo stavebne alebo pravne vzdelanie.
Napriek tomu neviem ci staci otvorit si zivnost na sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností ( realitná činnosť ) a jednoducho zacat.
V praxi viem ako presne chcem postupovat, no skor si neista v tom ake vsetky doklady k tomu treba.

Este raz vsetkym dakujem za ochotu.

ahoj


ja to mám tiež v živnosti a nepotrebovala som na to žiadne extra papiere. možno na to treba VŠ vzdelania ekonomického, stvebného, príp.právneho smeru.
mysimis
22.11.07,16:16
Tanče, lenže máme nový živnostenský zákon a ten hovorí, že prevádzkovanie realitky je živnosť viazaná a na vybavenie ŽL potrebuješ nasledovné:
50. Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) 1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru alebo
2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore
Filip Glasa
22.11.07,18:27
alebo si nájdi niekoho z rodiny s ekonomickou výškou do podnikania v s.r.o. Prípadne ju zamestnáš ako zodpovednú osobu. My sme o tom tiež rozmýšľali presne takto.
zalobaba
23.11.07,08:52
V prvom rade sa Ty sama musíš rozhodnúť, či chceš realitku prevádzkovať na živnosť alebo chceš aj zakladať SRO. Znenie predmetu podnikania je pre obe varianty rovnaké, zodpovedného zástupcu potrebuješ aj v živnosti aj v realitke, ale ak máš sama maturitu a vydokladuješ živnostenskému úradu 5 rokov praxe v odbore, tak je to v poriadku. Akurát k tej SRO potrebuješ na začiatku viac dokladov a je to drahšie ako iba živnosť. Ale ak máš kmeň a svoju realitnú činnosť chceš ďalej už len "konáriť", tak asi uznáš sama, že tá SRO znie lepšie a pre klienta určite aj dôveryhodnejšie.
Tanče
23.11.07,17:02
Tanče, lenže máme nový živnostenský zákon a ten hovorí, že prevádzkovanie realitky je živnosť viazaná a na vybavenie ŽL potrebuješ nasledovné:
50. Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) 1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru alebo
2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore


no veď takto som to myslela. stačilo mi VŠ vzdelanie ek. smeru
miroslav491
25.12.07,17:51
počuje mudráci
čo sa týka tej podmienky 5 ročnej praxe.. kde v ktorom zákone je specifikované či tých rokov v brandži 5 alebo 1 počas 5 rokov (myslim odrobené)??????
je to sice velka špekulacia ale ak v zakone nie je ukotvene že musi v brandži odkutit 1825 mesiacov alebo len 3 mesiace počas tych 5 rokov???
V živnostenskom zakone a to v doslovnom zneni som nic take nenasiel
willma
25.12.07,17:59
počuje mudráci
čo sa týka tej podmienky 5 ročnej praxe.. kde v ktorom zákone je specifikované či tých rokov v brandži 5 alebo 1 počas 5 rokov (myslim odrobené)??????
je to sice velka špekulacia ale ak v zakone nie je ukotvene že musi v brandži odkutit 1825 mesiacov alebo len 3 mesiace počas tych 5 rokov???
V živnostenskom zakone a to v doslovnom zneni som nic take nenasiel mimotemy Chyba, keď mám čo povedať k veci, tak to poviem bez zbytočných invektív.
ETIKETA
10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.
miroslav491
25.12.07,18:24
ak ti možem "poradit" tak prispevok je k veci,, len som použi svoj priklad,, to neznamena že ho neože využit aj autor temy