majkaaa
22.11.07,16:39
Prosim poradi mi niekto. Minuly rok sme si zalozili neziskovu organizaciu. Pracujem tam hlavne ja ale robim to dobrovolne, som riaditelka a nedostavam ziadnu mzdu ani odmenu. chcem sa spytat. Je nejaka moznost aby som dostala aspon raz za rok nejaku odmenu za pracu, aj ked to bude len 4tis, ale aby som to nemusela zdanovat, alebo odvody za to odvadzat. A ak ano co preto vsetko musim spravit?
A este jedna vec. Ako neziskovka nema ziadny pocitac, pouzivam na to svoj pocitac, je mozne tento moj pocitac prepoziciavat tejto neziskovke? a ak ano co je pre to potrebne?
Viete tuto pracu robim rada a nevadi mi, ze za to nic nedostavam, ale rada by som si aspon svoje naklady prekrila.
majka
victoria
23.11.07,07:06
Mozete sa dohodnut na jednorazovej zmluve o dielo a jednorazovom vyplateni na konca roka. Pokial to bude jednorazovy prijem a bud do 24900 sk/rok nemusis to uvadzat do prijmov ani zdanovat. Pokial to bude vyssia suma, uplatnis si oslobodenych 24900 sk a zdanis rozdiel. Co sa tyka pouzivania vlastneho pocitaca pre ucely neziskovej organizacie, je mozne uzatvorit s organizaciou zluvu o prenajme a mozu ti to preplatit. Rozumne by tiez mozno bolo aby tvoj honorar spolu s poziciavanim pocitaca bol zahrnuty v zmluve o dielo v jednej sume. S tym ze ty si sumu honoraru navysis o pouzivanie vlastneho pocitaca, ale osobitne to v zmluve uvadzat nebudete.
majkaaa
23.11.07,15:49
ahoj Victoria, a prosim ta vobec neviem ako ma vypadat ta zmluva o diele o jednorazovom vyplateni, nevies mi nahodou poradit nejaku predtlac? Takze ci som dobre pochopila. Keby mi moja neziskovka vzdy v decembri vyplacala napr. 4tis SK, a bola by o tom ta zmluva hore, tak by som nemusela odvadzat ziadne dane, ale hlavne aj odvody? A co sa tyka toho pocitaca, tak by sme mali zmluvu o prenajme, kde by bolo, ze rocne by mi platili najom 1000sk + naklady na programy {ako napr. uctovnictvo, virusy} co vobec tiez neviem asi ako ma vypadat, ale v tej zmluve o diele, by to nebolo zahrnute, len by som si nedala tych 4000, ale 5000+naklady na pocitac. Vtedy by som tiez nemusela platit za to dane a odvody? Dakujem ti.
majkaaa
23.11.07,15:55
a este jedna vec s tou sumou si si urcite ista, lebo ja som od jednej uctovnicky pocula, ze len nejakych 4-5tis, ale na nu nebolo nikdy velky spolah
majkaaa
26.11.07,10:26
prosim potvrdte mi ci Victoria mi spravne napisala, aj ked to nemyslim, ze nenapisla spravne, ale od viacerych, ze ano je to tak mi len to potvrdite. Dakujem
Danila
26.11.07,12:14
prosim potvrdte mi ci Victoria mi spravne napisala, aj ked to nemyslim, ze nenapisla spravne, ale od viacerych, ze ano je to tak mi len to potvrdite. DakujemVictoria to napísala perfektne.
victoria
26.11.07,16:31
Az teraz som sa dostala k pocitacu takze dakujem za odobrenie mojej odpovede :-)
raya1
10.08.11,05:37
Prosím o radu,
ako najvýhodnejšie odmeniť riaditeľa neziskovej organizácie - t.č. je už starobný dôchodca
V zákone č. 213/1997 v §26 ods. 3 sa hovorí o neplatenej funkcii iba členov správnej rady
Ďakujem