aninka 1
23.11.07,00:00
SZČO, platiteľ DPH, JÚ - vydavateľstvo.Ako zaúčtovať darované knihy? Ďakujem.
aninka 1
23.11.07,10:58
Podnikateľ daroval 200 ks kníh, skladová cena 1ks 50,- Sk. Predajná cena 90,-Sk.

Myslím, že by som mala takto postupovať:
- ID, zdaniteľný príjem, 10 000,- Sk
- DPH na výstupe 1 900,- Sk

Prosím poraďte, je to dobre? Alebo ako to má byť? V predajných cenách?
Katarína Cigánová
23.11.07,11:20
nemal ich darovat ale predat za 1 korunu.
aninka 1
23.11.07,12:35
Je to výborný nápad. Ďakujem. Ale zdá sa mi to dosť okaté. Načo by bolo niekomu toľko rovnakých kníh? Ako je to s tým darovaním? Prípadne osobnou spotrebou?
Lucinka23
21.02.10,16:34
Prosím Vás poraďte mi:

SZČO prevádzkovateľ obchodu s potravinami a pohostinstva v rámci svojej činnosti poskytuje tovar miestnemu futbalového mužstvu vo forme občerstvenia. Pri inventúre samozrejme tento tovar chýba. Bolo by potrebné ponížiť položku tovar. Ale čo s DPH? DPH z tohto tovaru bola uplatnená ako odpočet.

Ešte nás napadá, že by sa mohla uzatvoriť zmluva o reklame s tým, že za reklamu nebude poskytnutá finančná dotácia ale dotácia vo forme tovaru. Táto reklama však v skutočnosti formou reklamnej tabule na každom futbalovom zápase je.

Ďakujem
Lucinka23
02.03.10,14:57
Prosím Vás neviem mi niekto poradiť k príspevku č. 5? Ďakujem
Zoltán Kovács
02.03.10,15:04
Prosím Vás poraďte mi:

SZČO prevádzkovateľ obchodu s potravinami a pohostinstva v rámci svojej činnosti poskytuje tovar miestnemu futbalového mužstvu vo forme občerstvenia. Pri inventúre samozrejme tento tovar chýba. Bolo by potrebné ponížiť položku tovar. Ale čo s DPH? DPH z tohto tovaru bola uplatnená ako odpočet.

Ešte nás napadá, že by sa mohla uzatvoriť zmluva o reklame s tým, že za reklamu nebude poskytnutá finančná dotácia ale dotácia vo forme tovaru. Táto reklama však v skutočnosti formou reklamnej tabule na každom futbalovom zápase je.

Ďakujem


Ak ide o bezodplatné poskytnutie, tak nárok na uplatnenie DPH nevznikol, treba podať DDP na DPH.
Ak sa to bude riešiť formou zmluvy o reklamy, tak do podmienok platby sa môže uviesť forma, akou sa vysporiadajú záväzky a pohľadávky. Vždy treba potom urobiť výdajku zo skladu, aby "darované" občerstvenie neostalo na sklade.