stelastela
22.11.07,23:49
Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. Chcela by som si dať vymeniť staré okná a veľmi by ma zaujímalo či je naozaj pravda, že sú veľmi dobré zvukoizolačné, čiže nie je počuť žiadny hluk a ruch ulice??? Ak hej, tak aké sú tie najlepšie a v čom je rozdiel medzi nimi. Ďakujem...
VladoaKatka
23.11.07,04:41
Mám túto skúsenosť. Tri roky máme vymenené okná a je naozaj citeľný rozdieľ v hlučnosti pred a po. Jedná sa o plastové okná, ale hlučnosť je porovnateľná aj pri drevených eurooknách.

Čo sa týka typu okien:Máme dvojdom. Na jednej časti máme drevené eurookná a na druhej plastové 5-komorové.
1.Plastové mám zlatý dub. Farba je stále rovnaká, super sa umývajú, žiadné dodatočné ošetrovanie nepotrebujú.
2.Drevené eurookná máme 7 rokov - boli pekné. Teraz na prízemí sú vyblednuté, na poschodí sú trochu tmavšie. Začal sa mi praskať lak a olupuje sa - takže na budúci rok nás čaká renovácia okien. A mi ich ošetrujeme ako sa má prírodné drevo ošetrovať.

Takže výmena je dobrá - doporučujem plastové.
Zuzka10
23.11.07,05:42
Súhlasím s VladoaKatka, my sme menili tiež na plastové - no nedá sa to porovnať.Sú super.
baho
23.11.07,06:27
Aj ja chválim plastové okná. Skoro žiadna údržba, umývanie rýchle - rámy aj sklá a je to pravda aj s tým hlukom.
luga.bb
23.11.07,08:51
Tiež mám plastové okná a súhlasím s predošlými prispievateľmi. Dá sa povedať, že mám absolútne ticho a udržba (umývanie) rýchla a nenáročná.
najag
26.11.07,09:58
Skla v plastovych oknach bezne poskytuju zmensenie prieniku - utlm zvuku okolo 38-40 dB. Je pozne pouzit aj specialne skla, ktore poskytuju este vacsie odhlucnenie zvuku, ktore maju utlm okolo 45 dB.
najag
26.11.07,09:59
Skla v plastovych oknach bezne poskytuju zmensenie prieniku - utlm zvuku okolo 38-40 dB. Je pozne pouzit aj specialne skla, ktore poskytuju este vacsie odhlucnenie zvuku, ktore maju utlm okolo 45 dB.
Magma
26.11.07,21:13
Aj ja mám záujem vymeniť okná za plastové, aj keď som mala proti tomu výhrady, bojím sa či nie sú škodlivé...ale už som sa rozhodla že si ich kúpim.
Teraz len otázka od akého výrobcu. Viem že toto nie je miesto pre reklamu, ale je veľa dodávateľov a ťažko si vyberiem keď tomu nerozumiem. Má niekto skúsenosti so slovenskými výrobcami týchto okien, alebo máte nemecké?
najag
27.11.07,12:58
Ja by som neriesil otazku v tejto rovine, ci su profily slovenske, alebo nemecke. Plastove okna musia splnovat vela parametrov, to by mali byt kriteria, podla ktorych je potrebne vyberat plastove okna, ako vyrobok. Takze profil, pocet komor, ktory je limitujuci, pocet skiel, prestupovy cinitel profilu, prestupovy cinitel skla........ Cize aj kvalitny nemecky profil, aj slovensky pocas vyroby moze dospiet k nekvalitnemu oknu :-)))) Dalsim problemom je odborna montaz okna, ktora je velmi dolezita, ako dobre okna. Pretoze neodborne a fusersky namontovane velmi kvalitne okna sa dostanu na uroven toho najhorsieho. Je treba zvazit, co je obchodny trik v ramci ponuky okien , co je skutocnost.
Magma
28.11.07,06:48
no tak teraz som z toho pako...
Vôbec sa v tom nevyznám, tak ako môžem dôverovať nejakej firme, keď si každá chváli svoje.achjaj
Mackovka
28.11.07,06:57
Môžeš sa orientovať aj podľa toho ako dlho je dodávateľ okien na trhu, akú dlhú záruku je ochotný dať. Keď sme vymieňali okná v našom dome nepozerali sme iba na cenu - žiadali sme poskytnúť aj referencie, kde pred nami robili výmenu okien a pýtali sme sa v tých domoch ako boli spokojní, či nemajú reklamácie. A dôležitá je aj zmluva, aby obsahovala to čo treba ( v prospech spotrebiteľa).
Chobot
28.11.07,07:12
no tak teraz som z toho pako...
Vôbec sa v tom nevyznám, tak ako môžem dôverovať nejakej firme, keď si každá chváli svoje.achjaj

Máš na výber - buď budeš pozerať na najnižšiu cenu a potom ale nepozeraj na kvalitu. Alebo si vyber nie najlacnejšiu firmu (ale takú primeranú cenu), kde v podstate sú všetky firmy rovnaké (napr. Kalypso, Slovaktual, BM plast - od nich máme aj my okná), alebo ak ti nezáleží na cene, tak pozri ponuku firmy Internorm (www.internorm.sk) .