Vera
03.03.05,13:41
Ahojte,

pozerala som spätne, ale nenašla som nič ohľadom toho do akého termínu sa musí podať daňové priznanie ohľadom par. 55. - odpočet pri registrácii.
My sme sa stali kvartálnymi plátcami v 9-tom mesiaci 2004, takže prvé daň. priznanie sme podali 25.10.2004, ale neuplatnili sme si nárok na odpočet z inv. majetku.

Je tam nejaká lehota? Alebo sa to muselo hnedky pri prvom daň. priznani??
jozef35
03.03.05,18:36
§55 ods.2 platiteľ môže odpočítať dan ...v rozsahu a za podmienok §49az51
§51 ods.2 Ak vznikne pravo na odpocitanie dane, platitel vykona odpocitanie tak, ze od celkovej vysky dane za prislusne zda.obdobie ....
pravo vzniklo vtedy ked ste sa stali platcami a preto si myslim, ze to bolo treba odpocitat v priznani za 3kvartal. Doporucoval by som dodatocne priznanie za 3. kvartal
infoziadatel
08.03.08,20:41
Dobrý deň prajem Jozef 35, kde je prosím v zákone napísané, že si môžem uplatnovať DPH z majetku len v prvom zdan.období?
Alebo to môžem urobiť aj dva krát, lebo som našla zapatrošenu fakturu.
Zoltán Kovács
08.03.08,20:43
Dobrý deň prajem Jozef 35, kde je prosím v zákone napísané, že si môžem uplatnovať DPH z majetku len v prvom zdan.období?
Alebo to môžem urobiť aj dva krát, lebo som našla zapatrošenu fakturu.

Odpovedal som v tej druhej téme, kde si sa pýtal:

http://www.porada.sk/t4220-odpocet-dph-pri-registracii.html