raya1
23.11.07,07:14
Dobrý deň !
Chcem sa poradiť ohľadom zaradenia :
Dá sa za súčasť stavby považovať signalizačno – dorozumievací systém ? Je to niečo také , ako v nemocniciach – aby mohol pacient privolať sestričku.
Podľa Pokynu MF 3400/1998 je súčasťou stavby : zdravotnotechnické inštalácie a zariadenie, elektr. oznamovacie zariadenia a rozvody ( rozvody a prísl. pre telefón, rozhlas po drôte, .....), ústredne pre rozhlas,.......
Hlavné zariadenie, ktoré je v dennej miestnosti a slúži na dorozumievanie, má rozvody v plafóne a odtiaľ do každej izby k posteli.
My sme v prenajatej budove a toto nebolo jej súčasťou. Zakúpenie takéhoto zariadenia si vyžiadal charakter práce, ktorú vykonávame.
Ale zasa napr. výrobné zariadenia, ktoré sú samostatne hnuteľnými vecami sa odpisujú samostatne a to i napriek ich pevnému spojeniu so stavbou – telef. ústredne, účelové zariadenia, prístroje – školstvo, zdravotníctvo,........
Neviem sa rozhodnúť, išlo by potom o TZ pren. majetku ?
Ďakujem !
betka
23.11.07,13:54
Odpoveď na SS:
Podľa pokynu v čl.I bod 1.-ich tu mám zaradené, ale je tam odvolávka na zariadenia, kt. sú uvedené v čl .I.bod 2-teda ako píšeš, odpisujú sa oddelene od stavieb a to:

11. Účelové zariadenia, prístroje a mobilný nábytok stavieb občianskeho vybavenia (školstvo, zdravotníctvo, kultúra, šport, turistika, cestovný ruch...)

Zariadenie je určené pre zdravotníctvo, a pokyn nám to definuje.
nejde o zariadenie, kt. mám napr. v administrat. budove, kde by sme postupovali ako súčasť OC nehnuteľnosti.

Môj názor je bod 2-pokynu, odpisujem samostatne.
Ak sa nikto nevyjadrí, pokús sa ešte o zaradenie na ŠU, nechcem dať zlú odpoveď.