ZuzanaP
23.11.07,09:01
Prešla som si témy ohľadom darčekových poukážok a zaujíma ma váš názor:

dáme si vytlačiť darčekové poukážky Ticket Compliments v nom. hodnote Sk 500,--, na ktorých bude aj naše logo.

Tento nákup si zaúčtujem ako 501AE/321AE ako reklamné predmety do hodnoty Sk 500,-- (čiže do daňových nákladov).

Následne ich dám zamestnancom ako nepeňažný príjem (vianočný darček) a z tohto príjmu odvedieme 19 % daň.

Môže byť? Alebo to musí byť len nedaňový náklad?
Daja13
23.11.07,12:50
§ 19 ods.1 pís. k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a iných záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania a zvýšenia príjmov daňovníka. Pokiaľ si dokážeš zdôvodniť a obhájiť, že poukážky sú takýmto reklamným predmetom a zamestnanci po ich obdržaní zvýšia výkon, prečo nie :-)). V zmysle zákona o DPH máš nárok na odpočet DPH, na výstupe neodvádzaš- § 8 ods.3 zákona. Bolo by možno dobré pohľadať nejaké metodické usmernenie k pojmu reklamný predmet.
ZuzanaP
23.11.07,12:58
No veď o to mi išlo, aspoň trošku ich motivovať.....

Mne sa to zdá účtovne čisté... Či aj iným...
janaGT
16.06.08,10:58
Sme stavebná firma, majiteľ sa rozhodol, že každému bývalému aj súčastnému zákazníkovi objednáme 1-ročné predplatné časopisu Môj dom. Prišla faktúra od vydavateľa uvedeného časopisu, ako to môžem zaúčtovať?
Ešte doplním, na každej zásielke resp. každom zaslanom časopise, bude uvedené Darček od spoločnosti ... ( náš názov).
janaGT
20.06.08,09:50
posúvam ...
andreag
23.07.08,11:00
Prosím o radu, máme záujem motivovať zamestnancov našich odberateľov, ktorí objednávajú náš tovar. Ako bonus za určité odobraté množstvá im chceme poskytnúť darčekové poukážky s našim logom v hodnote do 500,- Sk. Jednotlivci však môžu za dosiahnutý obrat získať aj 10 ks takýchto poukážok. Je to pre nás daňovo uznaný náklad?