Enie
23.11.07,09:10
Ahojte, potrebovala by som poradiť s týmto:
Od 4/2006 až do teraz sme fakturovali firme služby za šírenie televízneho kanálu. Faktúry doteraz nie sú z jeho strany uhradené. Po dlhých peripetiách spojiť sa s ním som sa dopracovala k tomu, že presne od 4/2006 už nešíria daný kanál, čomu nasvedčuje aj to že nebola predĺžená zmluva o spolupráci.
Chcem sa preto opýtať čo s tými faktúrami.Môžem vystaviť, na základe jeho prehlásenia, že nevyužíva služby,dobropisy v tomto roku a to od 4/06 do 10/07? Čo s DPH? Prosím poraďte.

Ďakujem
Enie
betka
23.11.07,08:29
Podľa par.25 DPH dobropisy vystavujem:
- ak dôjde k úplnému alebo čiastočnému zrušeniu dodávky alebo služby, a teda i jeho vráteniu
- pri znížení, zvýšení ceny tovaru a služby.
cloe
23.11.07,08:30
Ahojte, potrebovala by som poradiť s týmto:
Od 4/2006 až do teraz sme fakturovali firme služby za šírenie televízneho kanálu. Faktúry doteraz nie sú z jeho strany uhradené. Po dlhých peripetiách spojiť sa s ním som sa dopracovala k tomu, že presne od 4/2006 už nešíria daný kanál, čomu nasvedčuje aj to že nebola predĺžená zmluva o spolupráci.
Chcem sa preto opýtať čo s tými faktúrami.Môžem vystaviť, na základe jeho prehlásenia, že nevyužíva služby,dobropisy v tomto roku a to od 4/06 do 10/07? Čo s DPH? Prosím poraďte.

Ďakujem
Enie

No čakali ste s tým pekne dlho. To po celý rok 2006 nikomu nechýbali úhrady? Myslím, že bude treba vychádzať zo zmluvy, ktorú ste mali s nimi uzatvorenú, prípadne na základe čoho sa zmluva predlžuje alebo nepredlžuje. Pretože existujú aj nejaké výpovedné lehoty apod. Podľa toho bude možné určiť, od akého obdobia ste im neoprávnene faktúrovali. Podľa toho by som potom vystavila dobropis.
Jarka 1
23.11.07,08:44
A mmôže vystaviť aj jeden spoločný dobropis ku všetkým faktúram, ak ich uvedie v dobropise?
cloe
23.11.07,08:59
A mmôže vystaviť aj jeden spoločný dobropis ku všetkým faktúram, ak ich uvedie v dobropise?

Dobropis môže byť jeden avšak neviem, či účtuješ v PU, ale rozúčtovala by som ho na daňový a nedaňový náklad /resp. poníženie výnosov/.
Enie
23.11.07,13:41
No čakali ste s tým pekne dlho. To po celý rok 2006 nikomu nechýbali úhrady? Myslím, že bude treba vychádzať zo zmluvy, ktorú ste mali s nimi uzatvorenú, prípadne na základe čoho sa zmluva predlžuje alebo nepredlžuje. Pretože existujú aj nejaké výpovedné lehoty apod. Podľa toho bude možné určiť, od akého obdobia ste im neoprávnene faktúrovali. Podľa toho by som potom vystavila dobropis.

No ono ja som prebrala "štafetu" po bývalej ekonomke tak to teraz dávam do poriadku. Ide o to, že zmluva na rok 2006 bola podpísaná s tým že výpoveď je 3mesačná avšak klient v 4/06 prestal využívať služby a dal to vedieť iba ústne konateľovi.No ďalej sa s tým nič nerobilo. Na rok 2007 zmluva už podpísaná nebola ale fakturovalo sa ďalej. Otázka je, či môžem v 11/2007 urobiť dobropisy na všetky faktúry od apríla 2006 až do októbra 2007, uplatniť si tým DPH v 11/2007 a výnosy budú znížené v roku 2007? Potrebujem teraz od klienta písomnú výpoveď?
Enie
26.11.07,12:40
halóóóó má mi kto poradiť?
Mariana42
26.11.07,12:50
K vystaveniu DPS prečítaj § 75 ods. 7 , a ods. 1. zákona o DPH.
Enie
27.11.07,09:50
No nepýtam sa na to či môžem urobiť jeden hromadný dobropis ale či to môžem urobiť v tomto roku ak boli faktúry v roku 2006