Jara
03.03.05,14:57
Prosím pomôžte, psychiater robí aj znalecké posudky za ktoré má príjem. Tento vraj nefakturuje je to nejaky stály príjem ktorý sa mu objavuje na účte...
Tak to píšem ako to viem. Tento príjem podľa bankového výpisu chce zdaniť spolu s príjmami zo závislej činnosti. Akou výškou by mal byť zdanený? Tvrdí, že 25 % mu má byť odpustené a zbytok zdanený 19 % sadzbou. Chcem počuť názor nejakej múdrej hlavičky, skôr než naštudujem. Ďakujem...:D
babenko1
03.03.05,15:42
Znalecké posudky... to bude príjem podľa § 6 ods.1 c/ - príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov... tam si môže uplatniť paušálne výdavky 25%