kalkulka
23.11.07,09:54
Akým kurzom účtujete došlý tuzemský dobropis vystavený v EUR? Je to dňom dodania-resp. vystavenia, alebo pôvodným kurzom?
Tweety
23.11.07,08:56
Akým kurzom účtujete došlý tuzemský dobropis vystavený v EUR? Je to dňom dodania-resp. vystavenia, alebo pôvodným kurzom?
Kurzom pôvodnej faktúry.
kalkulka
23.11.07,09:07
Pýtam sa preto, lebo toto ustanovenie platí pre zahraničie.
/kurz pôvodnej fa/
Uvažujem o tom, či by som sa nemala prikloniť k tomu, že v tuzemsku je vlastne dátumom dodania pri dobropise dátum vystavenia, takže či sa nemá vlastne použiť kurz dodania t.j. dátumom vystavenia. Veď aj normálna fa v tuzemsku vystavená v EUR sa prepočítava dňom dodania a nie dňom vystavenia ako je to stanovené pre nadobudnutie tovaru z ČS EÚ. Čo ty na to?
kalkulka
23.11.07,09:13
Pýtam sa preto, lebo toto ustanovenie platí pre zahraničie.
/kurz pôvodnej fa/
Uvažujem o tom, či by som sa nemala prikloniť k tomu, že v tuzemsku je vlastne dátumom dodania pri dobropise dátum vystavenia, takže či sa nemá vlastne použiť kurz dodania t.j. dátumom vystavenia. Veď aj normálna fa v tuzemsku vystavená v EUR sa prepočítava dňom dodania a nie dňom vystavenia ako je to stanovené pre nadobudnutie tovaru z ČS EÚ. Čo ty na to?
ivako
23.11.07,11:08
Tuzemský dodávateľ pri vystavení dobropisu v CM musí urobiť prepočet na Sk a prepočet robí kurzom ku pôvodnej fa. DPH musíte mať rovnakú.
kalkulka
23.11.07,12:31
Ozvite sa mi ešte niekto ako to robíte, prosím.
kalkulka
26.11.07,10:08
Ozve sa ešte niekto, kto sa s takýmto prípadom stretol?
Vladimír Ozimý
26.11.07,10:50
§ 26 nehovorí len o zahraničných fa....pôvodným kurzom daňovej povinnosti
kalkulka
27.11.07,07:13
Snáď to takto aj bude. Viete polovica Slovenska robí takto a polovica presne naopak, tak neviem ako sa mám ja zariadiť, ak takýto dobropis dostanem.