janka666
23.11.07,13:03
chcela by som sa informovat, aka je suma minimalneho dovolenkoveho priemeru za 10/2007, ma to byt suma 46,60 , alebo mam vyratat priemer z predchadzajucich troch mesiacov,ktory je vsak nizsi. dakujem..
veronikasad
23.11.07,13:56
Pozri : § 134 odst.5 Zákonníka práce :
) Ak je priemerný zárobok zamestnanca nižší ako minimálna mzda, na ktorú by zamestnancovi vznikol nárok v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla potreba priemerný zárobok použiť, zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tejto minimálnej mzde. Ak u zamestnávateľa nie je odmeňovanie zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve a priemerný zárobok zamestnanca je nižší ako príslušný minimálny mzdový nárok (§ 120 ods. 4), zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tomuto minimálnemu mzdovému nároku. Ak zamestnávateľ skráti ustanovený týždenný pracovný čas podľa § 85 ods. 5, zamestnávateľ zvýši priemerné zárobky dotknutých zamestnancov nepriamo úmerne skráteniu týždenného pracovného času odo dňa účinnosti tejto zmeny; opačný postup zamestnávateľ uplatní v prípade predĺženia ustanoveného týždenného pracovného času.

--------
Veronika
Heni
23.11.07,19:27
chcela by som sa informovat, aka je suma minimalneho dovolenkoveho priemeru za 10/2007, ma to byt suma 46,60 , alebo mam vyratat priemer z predchadzajucich troch mesiacov,ktory je vsak nizsi. dakujem..
ak je pracovník zaradený do 1. stupňa náročnosti a priem. hod. zárobok za uplynulý Q má nižší ako minimálny mzdový nárok (46,60 Sk) tak mu ho zvýš, t.j. min. dov. priemer má mať 46,60 Sk, ak je zaradený do 2. stupňa tak 55,90 Sk, v 3.stupni náročnosti 65,20 Sk ... atď.
pingino
26.11.07,17:29
ak je pracovník zaradený do 1. stupňa náročnosti a priem. hod. zárobok za uplynulý Q má nižší ako minimálny mzdový nárok (46,60 Sk) tak mu ho zvýš

To nie je potrebne, ak je dovolenkovy priemer nizsi program ho navysi automaticky, vid. parameter "Kontrola dovolenkoveho priemeru" (Nastavenie -> Parametre miezd -> Vypocet mzdy).
Hansa
29.02.08,09:28
Kontrolujem mzdy za 01/08 a zistila som, že zamestnanec čerpal v 01/08 dovolenku a jeho dovolenkový priemer bol 44,10 Sk/hod. Čiže bol nižší ako 46,60 Sk. Idem mu robiť mzdu za 02/08 a chcem mu doplatiť ten vzniknutý rozdiel na dovolenke, len neviem ako to zadať /Olymp/.
Ďakujem!
AMajka22
16.08.11,10:20
Ahojte.. chcela by som sa opýtať ak máte v MRP....kontrola dovolenkového priemeru tak hodnota parametra má byť minimálny mzdový nárok??a ešte ak v kolektívnej zmluve mám napísané že mzda je 317eur...aj mi ju tak zadáva... ale na výplatnú listinu mi dáva 315,61 ..môže to súvisieť s tým, že mali dovolenku??a že mi to prepočítalo??..prosím pomôžte mi niekto