rudie83
23.11.07,13:13
Dobry den zacinam podnikat v medzinarodnej autodoprave do 3,5t. Chcel by som sa vas poradaci opytat, ci je potrebna v tejto tonazi aj koncesna listina.
Dakujem vam
mysimis
23.11.07,12:18
áno, na medzinárodnú dopravu je potrebná koncesia.
rudie83
23.11.07,12:33
aj do 3,5 tony? lebo pocul som ze to netreba.
mysimis
23.11.07,12:36
kuk sem: 12. Cestná motorová doprava (vnútroštátna nepravidelná autobusová doprava, vnútroštátna nákladná cestná doprava, vnútroštátna taxislužba) osvedčenie o odbornej spôsobilosti, doklad o finančnej spoľahlivosti § 3 a 3a zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 168/1996 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov.

X) nevyžaduje sa pre podnikanie najviac s piatimi vozidlami, z ktorých každé má užitočnú hmotnosť najviac 3, 5 t alebo celkovú hmotnosť najviac 6 t

Toto je zo živnostenského zákony - príloha č. 3 koncesované živnosti.
rudie83
23.11.07,12:43
Z tohto som vycital, ze mi to nebude treba, pretoze budem mat iba 1 vozidlo, ktoreho celkova hmotnost vratane pripojneho zariadenia nepresahuje 3,5 tony. pochopil som to spravne?
mandula
23.11.07,13:42
Na podnikanie v medzinárodnej cestnej nákladnej doprave v rámci EÚ treba povolenie spoločenstva v zmysle nariadenia (EHS) č.881/92.

O povolenie spoločenstva nemusia žiadať dopravcovia, ak používajú len cestné nákladné motorové vozidlá, ktorých užitočná hmotnosť vrátane užitočnej hmotnosti prípojného vozidla neprevyšuje 3,5 tony alebo ich celková hmotnosť vrátane celkovej hmotnosti prípojného vozidla neprevyšuje 6,0 ton.

Na podnikanie vo vnútroštátnej cestnej nákladnej doprave treba koncesnú listinu.
Koncesná listina nie je potrebná na prepravu tovaru vykonávanú vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 t. Podľa zákona č. 168/1996 Z.z. sa to nepovažuje za podnikanie v cestnej doprave .

Na takúto činnosť treba živnostenský list.

V ŽL ako pedmet činnosti by malo byť uvedené "Nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidla".
Infarkt
23.11.07,13:48
Na podnikanie v medzinárodnej cestnej nákladnej doprave v rámci EÚ treba povolenie spoločenstva v zmysle nariadenia (EHS) č.881/92.

O povolenie spoločenstva nemusia žiadať dopravcovia, ak používajú len cestné nákladné motorové vozidlá, ktorých užitočná hmotnosť vrátane užitočnej hmotnosti prípojného vozidla neprevyšuje 3,5 tony alebo ich celková hmotnosť vrátane celkovej hmotnosti prípojného vozidla neprevyšuje 6,0 ton.

Na podnikanie vo vnútroštátnej cestnej nákladnej doprave treba koncesnú listinu.
Koncesná listina nie je potrebná na prepravu tovaru vykonávanú vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 t. Podľa zákona č. 168/1996 Z.z. sa to nepovažuje za podnikanie v cestnej doprave .

Na takúto činnosť treba živnostenský list.

V ŽL ako pedmet činnosti by malo byť uvedené "Nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidla".

Presne tak...aj ja to tak mám...a tak to má byť :)
DANIELA VRABELOVA
09.10.12,14:49
Prosím Vás, viete niekto poradiť, či treba zmeniť koncesiu na živnosť, ak sa začalo používať už iba auto s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony ? Koncesia bola vydaná v čase, keď podnikateľ mal v majetku auto nad 3,5 tony, ale teraz má už iba auto do 3,5 tony.
martin33AA
09.10.12,15:02
Avšak milí - drahí poradcovia - treba pekne čitať zákoni v SR máme novučký o podnikaní v doprave - je celkom slušne písaní
č. 56/2012 stačí ti vydanie živnosti na nákladnú dopravu do 3,5t
martin33AA
09.10.12,15:08
"Koncesia bola vydaná v čase, keď podnikateľ mal v majetku auto nad 3,5 tony, ale teraz má už iba auto do 3,5 tony."
TOTO je ale iná otázka.
Koncesie vydané pred 30 .06.2010 končia zo zákona 04.12.2013. Ak nesplna auto v tomto čase ani ty iné podmienky podľa zákona 56/2012 je treba koncesiu zrušiť na príslušnom krajúrade pre cestdopravu od 01.01.2013 na príslušnom obvodnom úrade pre cestdopravu v sídle kraja. Ak treba viac info napíš správu.