Stanka
03.03.05,16:37
Poradte mi prosim ako je to s danou ked kupim byt v marci 2005 a rozhodnem sa ho predat tento rok v juni 2005 kupim ho za 1 500 000 a predam za 1 800 000 priznam to v danovom priznani a dan zaplatim len z toho rozdielu? alebo uvadzam 1 800 000 ? Dakujem.
babenko1
03.03.05,16:49
§8 ods. 5 hovorí, čo je pri príjmoch podľa ods. 1 písm. b/ (príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti) výdavkom...
písm. a/ kúpna cena preukázateľne zaplatená za vec...
písm. b/ cena veci zistená v čase jej nadobudnutia, ak nejde o výdavok podľa a/, pričom pri nehnuteľnostiach sa vychádza z hodnoty v čase nadobudnutia (uvádza sa zákon č. 382/2004Zz)
draik
04.03.05,11:26
dan budete platit len z rozdielu
dan vysporiadate v danovom priznani podanom v roku 2006