Zuzka2510
23.11.07,13:50
Dobrý deň. môže mi prosím niekto poradiť. Vznikol pracovný pomer, PZ je podpísaná ale zamestnanec nenastúpil.Keďže zamestnanec nenastúpil nevieme jeho zdrav.poisť.Zisťovala som na internete, kde by mohol byť poistený ale nie je nikde a ja teraz ako zamestnávateľ neviem kam mám poslať mes.výkaz na zdrav.a ani neviem kam poslať hrom.oznám.o poistencovi. čo stým? prosíííím poraďte.Ďakujem
mysimis
23.11.07,12:53
Pracovný pomer vznikne vtedy, keď zamestnanec nastúpi do práce a nie keď podpíše pracovnú zmluvu.
MarcelkaT
23.11.07,12:57
Prihlasovala si ho do ZP a do SP? Ak si ho neprihlasila do ZP tak potom ani mesačný výkaz nevieš kde poslať. Je ten zamestnanec chorý alebo čo je s ním? Tak ako píše mysimis, že pracovný pomer vznikne ak zamestnanec nastupi do práce a nie keď podpíše PZ.
Zuzka2510
23.11.07,12:59
A môžte mi poradiť čo mám teraz robiť? prihlásený a odhlásený je v sociálke ale zdravotnú neviem. čiže mám to teraz brať že nebol vôbec PP uzavretý? nemám mu dávať absenciu za tie dni čo nebol v práci? dostal aj roz.PP v skúš.dobe ale neprevzal si to.tak teraz neviem.
MarcelkaT
23.11.07,13:02
A prihlasila si ho vôbec do ZP?
Zoltán Kovács
23.11.07,13:09
Tým, že nenastúpil do práce, nevznikol ani pracovný pomer. Do ZP si ho neprihlásila, tak neurobíš nič. Do SP bolo potrebné poslať RLFO s vyznačením zrušenie prihlášky, a nie odhlasovať, ako keby ukončil prac.pomer.
Zuzka2510
23.11.07,20:03
A prihlasila si ho vôbec do ZP?

Nie neprihlásila lebo neviem kam.
sylva
27.11.07,08:49
Neprihlasuj ho do ZP,nemáš prečo.Ja som mala tiež takýto prípad,zamestnanca som prihlásila,po troch dňoch som ho odhlásila a priložila vysvetľujúci list. Všeob.ZP trvalo ROK,než pochopili, o čo ide.Stále ho evidovali ako nášho zamestnanca,stále pýtali odo mňa rôzne prehlásenia, vyhlásenia, potvrdenia,niečo neskutočné.A prakticky si pýtali stále dookola to isté,čo som im napísala v prvom liste.Snáď to už pochopili,mesiac sa už neozvali...
ZlaticaB
27.11.07,08:59
Ak sa neohlásil čo je s ním, tak k Vám asi nenastúpi. Prac.pomer nevnikol. Nedávaj mu žiadnu absenciu. Postupuj ako Ti píše smith.