Monikov
23.11.07,14:26
Potrebovala by som vedieť, či je učiteľ povinný vystaviť fotokópiu písomnej práce na základe žiadosti rodiča alebo žiaka. Jedná sa o prácu študenta – stredoškoláka z matematiky. Ďakujem!
veronikasad
23.11.07,13:38
Názor rodiča - neviem či je to povinnosť učiteľa, ale ak bolo hodnotenie objektívne, máš s tým nejaký problém ?

----------
Veronika
Chobot
23.11.07,13:52
Potrebovala by som vedieť, či je učiteľ povinný vystaviť fotokópiu písomnej práce na základe žiadosti rodiča alebo žiaka. Jedná sa o prácu študenta – stredoškoláka z matematiky. Ďakujem!

Určite nie je povinný vystaviť fotokópiu, žiadny zákon ani predpis mu to neprikazuje.

AK máš pochybnosti o objektívnosti hodnotenia, môžeš zájsť za učiteľom osobne. Ale myslím, že dieťaťu viac uškodíš, než pomôžeš. Radšej nech si to pri ďalšej písomke opraví. AK by neobjektívnosť pretrvávala dlhodobo, potom by som podnikal nejaké kroky voči učiteľovi.
belanka
30.11.07,05:02
Učiteľ túto povinnosť nemá.Najlepšie je zájsť priamo za vyučujúcim,kt.mu túto písomku predloží.Neviem,čo sa stalo,nechcem nikoho obhajovať ani obviňovať(každý robí niekedy chyby),ale ako učiteľka viem,že niekedy dá dieťa rodičovi len svoju verziu a v škole je potom rodič nemilo prekvapený.Viem o čom hovorím.Ale ako hovorím,aj my niekedy robíme chyby.Nie je nad osobnú konzultáciu.
evita2
17.01.08,15:42
No ja som posielal askoro vsetko co ziaci napisali, ale potom boli rodicia moc mudrí, napr. príklad 25 + 10 : 5 = počítali zaradom, pričom v škole sa učíme, že násobenie a delenie má prednosť, no hádajte sa potom s nimi